Ne Yapacağımı Şaşırdım

Ozge00

Kedimde mystice basladiktan sonra bacağında kaşıntı ve tüy dökülmesi oldu. Mamayı değiştirdik, geçer gibi oldu ama tekrarladı. Vet kuduz dedi, tedavi gördü bir aya yakın, geçmedi. En son dedik herhalde tavuk alerjisi, kuzulu mamaya geçtik. Bir iki hafta kaşıntısı azaldı tüyleri çıktı derken sonra yine kaşınmaya devam etti. Cidden ne yapsak bilmiyorum artık, böyle bir şey yaşayan var mı?
Vet sürekli kaşıntı için kremler veriyor ama fayda etmiyor. Birkaç kez vet değiştirdim ama çözüm bulamadık. Aşı,krem, sprey ne varsa denedik veterinerin tavsiye ettiği ama yok yani geçmiyor
Belki başına gelen vardır, lütfen neler yaşadınız nasıl tedavi oldu anlatır mısınız

19 CEVAP

Ozge00

Mamayla alakalı değil, kuzulu balıklı tavuklu hepsini denedik. İki veterinere daha örnek aldırdım son çare. Uyuz dediler. Biri Ankara'ya gönderdi. O da gelsin. Uyuz tedavisine başlayacak tekrar. Nasıl bir illet bu anlayamadım :(

Ozge00

Testlerde, örneklerde hiçbir şey çıkmadı. Her şey temiz. Stres kaynaklıymış. Bitkisel ilaç önerdiler. Ona başladık. Daha iyi gibi şuan ama uyuyor çoğunlukla. Yavrulugundan beri hep stresli korkak bir kediydi zaten, bu şekilde olabileceği kimsenin aklına gelmemişti. Veterinerler de pek anlamadı Uyuz, mantar üzerinde ısrar ettiler, başka şehirden uzman bir hekime göstermek zorunda kaldık. Kısaca stres kedi için ne kadar kötü ve etkili anlamış olduk :( İlacın yani sıra kedi ile yapılabilecek etkinlikler, bizim ona davranış şeklimiz hakkında bir sürü şey önerdiler. 1,5 ay sonra tekrar randevumuz var. Birkaç haftadır iyi düzeldi nerdeyse. Umarım tamamen iyileşecek.
Sizlerde dikkat edin kedilerinizi stresli ortamlardan uzak tutmaya çalışın 🙏 teşekkürler

Ozge00

Hastalık adı da yaygın anksiyete*

yokistead

Yaa neden stres yapıyor olabilir ki? Yani strese sokabilecek neler var onu anlamaya çalıştığım için soruyorum basımıza gelebilir diye. Geçmiş olsun 🎀