Ne Yapacağımı Şaşırdım

Ozge00

Kedimde mystice basladiktan sonra bacağında kaşıntı ve tüy dökülmesi oldu. Mamayı değiştirdik, geçer gibi oldu ama tekrarladı. Vet kuduz dedi, tedavi gördü bir aya yakın, geçmedi. En son dedik herhalde tavuk alerjisi, kuzulu mamaya geçtik. Bir iki hafta kaşıntısı azaldı tüyleri çıktı derken sonra yine kaşınmaya devam etti. Cidden ne yapsak bilmiyorum artık, böyle bir şey yaşayan var mı?
Vet sürekli kaşıntı için kremler veriyor ama fayda etmiyor. Birkaç kez vet değiştirdim ama çözüm bulamadık. Aşı,krem, sprey ne varsa denedik veterinerin tavsiye ettiği ama yok yani geçmiyor
Belki başına gelen vardır, lütfen neler yaşadınız nasıl tedavi oldu anlatır mısınız

19 CEVAP

aytac1

Kuduz mu? Uyuz olabilir mi? Kedide bilmiyorum ama komşumun köpeğinde demoteks uyuz diye birşey çıktı, ismi yanlış yazmış olabilirim. Aylarca sizin gibi uğraştılar. Alerji mi mantar mı derken uyuzun sürekli tekrarlayanıymış. Geçme durumu yok ara ara tekrarlıyor hemen uyuz ilacı içiriyorlar. Veterinerinden doku almasını isteyin laboratuvarda çıkar ne olduğu.

aytac1

Muhtemelenle olmaz, hem hayvan hastanesinden hem özel hekimden doku aldırttılar. Çok sıkıntılı bir süreç şahit olduğum için biliyorum. Bağışıklığını da yüksek tutmanız gerekiyor. Geçmiş olsun, bir an önce kurtulmanız dileğiyle

aytac1

Evet tekrarlıyor veteriner en illet uyuz türü demiş. Yavruyken annesinden geçtiği düşünülüyor. Yılda 2 kez muhakkak bir yerinde kaşıntı ve tüy dökümüyle yara oluşuyor. Hem antibiyotik hem de uyuz hapı yutturuyorlar 2şer kutu düşün. Umarım o uyuz çıkmaz sizde başka birşeydir de tekrarlamadan tedavi olup kurtulur.

aytac1

Rica ederim doku 2 ayrı yerinden alınmasını isteyin. Bize de haber verirseniz sonucu sevinirim, kendi adıma merak ederim.

Ozge00

Net bir şey de söyleyemiyorlar. Cidden çıldırmak üzereyim artık. Neredeyse 5 ay oldu

asliu0

belediyenizin hayvan hastanesi fln varsa goturebilirsiniz belki onlar bulabilirler

Ozge00

Uyuz dediler evet, baya tedavi gördü. Antibiyotik kullandı. Kremler kullandı ama geçmedi. Net bir şey de söylemiyorlar, uyuz muhtemelen diyorlar.
Dokudan bahsetmediler, öyleyse gidip rica edeceğim yapmalarını. Teşekkürler.
Artık bitmesini çok istiyorum :(

Ozge00

Bir de dikkatli olun uyuz size geçer dediler ama, öyle bir durum olmadi

Ozge00

İnşallah, teşekkür ediyorum.
O köpekte sürekli tekrarlıyor mu bu durum acaba?
Oyleys3

Ozge00

İnşallah, teşekkür ediyorum.
O köpekte sürekli tekrarlıyor mu bu durum acaba?
Öyleyse kötü olur

Ozge00

İnşallah öyle değildir. Bizimki 1,5 yaşında başladı. Tek temennim o şuan. Köpeğe de çok geçmiş olsun 🙏
Çok teşekkür ediyorum tekrardan. Sağolun

Themis_hy

İçinde gluten olan mama kullanmayın. Bir de probiyotik içirin kedinize.

Merhabalar hiç bilgim yok fakat gelişmeleri bize de aktarırsanız çok sevinirim.
Çooook geçmiş olsun 🙏🙏

Ozge00

Ankara'ya göndermeleri gerekiyormus doku örneğini. Burda yapamıyorlarmis :(
Umarım sorun çıkmaz.
Başka Fikri olan, yaşayan varsa anlatırsa sevinirim

Anonymus179224

Bir de balıklı mama deneyin isterseniz.