Kedim Zayıfladı Kilo Aldırıcı Hangi Mamayı Kullanabilirim

kedim sarman 3,5 yaşında kısırlaştırılmış, arada yediği mamayı kusuyor, (genellikle arıtıcının musluğundan çok su içerse kusuyor, akan sudan içmeyi seviyor, susadığinda musluğa gidiyor) hareketliliğinde falan bir sorun yok, gayet neşeli, kısırlaştırılmış kedi maması (hills) kullanıyom, tüy yumağı olabilir diye tüy yumağı giderici mama aldım şu anda da onu kullanıyoruz, kilo almasını sağlayacak hangi mamayı kullanabilirim

6 CEVAP

Mustafanacar

Yavru maması kullanabilirsiniz kısa bir süre.

Milovat

Kedinizin cinsiyeti ve kilosu nedir acaba?

cinsi sarman kilosunu tam bilmiyorum ama baya zayıfladı

Milovat

Cinsini değil yahu cinsiyetini sormuştum velhasıl kedinizin çok zayiflamasinin birden fazla nedeni olabilir tiroid bezlerinin hızlı çalışması, parazitler, yetersiz beslenme, stres vs. Bu yüzden size yüksek kalorili mamalar alın kilosunu dengelersiniz demek de bana göre yersiz olur. Önce kedinizin genel muayenesini yaptırıp kilosuna baktırın eğer gerek görürse veteriner hekiminiz size uygun bir mama önerisinde bulunacaktır.

cinsiyeti erkek, anladım tşk ederim

Oqrenerde06

kesınlıkle nd kullanın nd güzel ve içerikleri sağlam bir mamadır... Milovat arkadaşın da dediği gibi bir hekım kontrolunden geçıp neyden kaynaklı olduguna bakmak lazım...