Kedimin Yumuşak Kaka Problemi

Ekinay

Kedim 4 aylık nerdeyse bizde olduğu zamandan beri (yaklaşık 1 ay) yumuşak kaka problemi var şekilsiz ve cıvık. balkabağı pirinç iyi gelir gibi oldu sonra yine aynı prebiyotik yoğurt da verdim işe yaramadı. Mamasını değiştirdim o da işe yaramadı. Gayet hareketli ve kilo da alıyor hiç bir sorunu yok. Günde 2 defa hep aynı saatlerde yapıyor bir sabah bir akşam. Macun kıvamında açık kahverengi kakası mukus ya da kan yok. Veteriner de bişey demedi. Bu durumu yaşayan ve çözen var mı? Rc sensible almayı düşünüyorum çok yorum okudum iyi geldiğini soyleyen.

11 CEVAP

Ekinay

Cevabınız için teşekkürler @mihriii sizinki de düzenli miydi dışkılama ve ekstra koku falan yok mesela. Ben de veterinere sorıyım mutlaka

Gizemmii

Merhaba biz de aynı durumdan muzdaribiz ben sensible mama aldım iki güne gelir iyi gelirse size de öneririm

Ekinay

İç dış parazit aşısı bize gelmeden 1 hafta önce yapılmış. 1. Karma aşısını da oldu hatta yumuşak dışkılarken. Lütfen cevap 🙏🏻

Ekinay

Böyle bir şey Yaşayan yok mu lütfen 😔

Berrefilizzz

Merhaba aynı durum bizde de vardı enterogermina çocuk probiyotik ile düzeldi bizimkisi mamadan kaynaklı olmuştu eğer sizinkide mama kaynakliysa ise yarayabilir

mihriii

Bizimki de yumuşak dışkılıyordu iç paraziti varmış şimdi düzeldi.Başka sebepler de olabilir bilmşyorum sadece bizimki bundanmış yani.İç parazit aşısı o an parazit varsa o parazitleri döküyor bu arada.Yani koruma sağlamıyor.Veterinerimiz söylemişti.

Ekinay

Merhaba @berrefilizzz mamasını değiştirdiniz mi neye geçtiniz acaba

mihriii

evet düzenliydi ben zaten yumuşak olduğunu bilmiyodum normali nasıl olur bilmediğim için bi kere kakasından kurt çıktı iç parazit tedavisinden sonra kıvamı da değişti normali bu sanırım dldmslmd

Ekinay

Çok teşekkür ederim çok mutlu olurum gerçekten haber verirseniz

Mustafanacar

İç parazit aşısı Koruma sağlar ama kediler yinede parazit olabilir. Aşılar Bir hastalıktan korunmak için yapılır.

mihriii

hayır sağlamıyormuş o anki iç parazitler içinmiş sadece aşı oluyor 10 gün sonra yumurtadan çıkanlar için tekrar oluyor koruma sağlasa neden böyle yapılsın zaten