Kedim İshal

slaaskar

4.5 aylık kedim birkaç haftadır ihsal (kan falan yok) başka hiçbir problemi yok 20 gün önce mamasını değiştirdim sebebi ne olabilir

5 CEVAP

psabrk

İshalin bir çok sebebi var.Şöyle bir sıralamak gerekirse alıştığı mamanın bir anda değişmesi, iç parazit,bağırsaklarında sorun olması gibi daha aklıma gelmeyen bir çok nedeni var.
İç parazit aşılarını yaptırdınız mı ?
Belki mama değişikliğinden oldu kademeli bir şekilde değişiklik yaptınız mı,yoksa bir andamı değiştirdiniz ?
Eğer parazit aşılarını yaptırmadıysanız yaptırın.
Evde yapacağınız bir kaç tedavi şeklide önereyim.
Patatesi haşlayıp yaklaşık 2 gün boyunca 1 çay kaşığı vermeyi deneyin ve gözlemleyin ishali geçiyor mu ? Ama yinede geçmiyorda veterinere danışmanız gerekiyor.

mihriii

ishal yavru kediler için çok tehlikeli veterinere görünmesi lazım çok uzun süredir ishalmiş

mihriii

geçici bi çözüm olarak tavuk haşlama,yoğurt,kefir verebilirsiniz

psabrk

Evet görünmesi gerekiyor götürmesini söyledim zaten ama genelde mama kaynaklı değişimlerde ishal 2 hafta kadar sürüyor.
Dediğiniz gibi burada süreç iyice uzamış 20 gün kısa bir süre değil.
Veterinere hem götürün ishalini söyleyin hemde genel bir muayene yaptırmış olursunuz.
En azından içiniz rahat olur.

slaaskar

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler bugün veterinere gideceğim tekrar güncellemesini yaparım