Buz Gibi Yerde Yatıyor???

Pisiuuu

5 aylık erkek chinchilla bir yavrum var dışarida kar var biz üşümüyoruz ev sıcak oluyor ama sırf o üşümesin diye doğalgazı acıyorum ama o gidiyor en soğuk parkeyi bulup orda yatıyor bunu 3 gündür felan yapmaya başladı ateşi mi var diye korkuyorum ama ısısı normal sıcaklık gibi geliyor bunu neden yapıyor ya bı sorun mu var anlamıyorum yaşayıp tecrübe eden var mı?

6 CEVAP

Karameeell

Valla şuan içim içimi yerken bu soruya denk geldim.. Benim ilgilendiğim kedi bahçede yaşıyordu şimdi kış geldi hasta oldu diye apartman dükkanı ayarladım geceleri oraya alıyorum tertemiz yaptım sepeti puseti yemek alanı tuvaleti herseyi var ve mama kabini tuvaletini temizliğine çok dikkat ediyorum yazdan bu yana sırf o temiz bir yerde yaşasın diye apartman temizlikcisine döndüm.. Ama o vitaminli koyduğum suyu içmiyor gidiyor çamurlu su içiyor tam üç tane yatagi var icerde disarda iki tane ama o gidiyor açıkta yerlerde dortbuklum yatio akşamları ped şişelere sıcak su koyup icerde olan yatakların içine koyuyorum ama nafile.. Vitaminsiz suyada aynı.. Hatta şu soğukta onu orda tutmak ta ona işkence.. Dışarıda yuvası var o kadar güzelki yalıtımlı yapıldı özel =)) ama hiç kullanmadı nerdeyse.. Disarda balkonlarda betonlarda yatio.. Ve hep hasta oluyor.. Belediye vet iç dış parazit aşısı yaptırıyorum fakat karma aşısı malesef olmadi.. O yüzden de çok hasta oluyor.. Sabahtan bu yana hep onu düşünüyorum dışarısı o kadar sogukki sanırım içim acıyarak çok üzülerek onu sahiplendiricem =( kendi evime alamıyorum annem rahatsız.. Bir gün ayrı eve cikicam dedim ama is bulamadım.. Onun için en iyisi bu oda çok üzülecek ama yapicak başka birsey yok.. O sıcacık bir yuvayı hakediyor =(

emreovec

Yatarlar. Sen istemezsin. Ah bir şey olacak dersin ama yine yatarlar. Gidersin oğlum/kızım kalk altına bir şey koyayım dersin. Koyarsın. O gider kalkar başka bir taşa yatar. Merak etmeyin zararlı bir şey yapmaz onlar. Kötü olsa yatmaz.

psabrk

Ahh ah keşke onlarda bizim onları düşündüğümüz için keyiflerinden birazda olsa ödün verselerdi ...

Kediler zaten genelde sürekli yerde yatıyorlar :) bu yüzden endişe etmeyin.Belki çok sıcaklıyordur. Eğer yer çok soğuksa,fayans ise yatağını yattığı yerin yanına getirin yatağına yatmasına alıştırın böylelikle,eğer ona ait bir yatak yoksa koltuğa veya genelde nerede uyuyorsa oraya götürün o yere yattıkça zamanla alışır.
Ama baktınız hiç alışmıyor yapacak bir şey yok kendilerine özgü onlar :) Keyfi neyi isterse onu yapar 😂 O yüzden zorlamayın, çabalarınız sonuçsuz kalırsa çok üzülürsünüz.

ecewozcan

yattigi zemine minder havlu koyun isiyi ayarlar onlari reddederse zaten buyuk ihtimalle daha orda yatmaz onlar orda kaldigi surece

Mapple2

Isı dengeliyor.. Meraklanmayın Keyiflerini düşkün canlılar da ilk sırayı Kediler alır :) Siz vazifeniizi yaptıysanız Sadece İzleyin.. GelKeyfimGel Kediler için mi söyledin acaba ¿

Pisiuuu

Hepinize çok teşekkür ederim ya o yerde yattikca aklım çıkıyor hasta olucak diye yattığı baze yerlere örtü koydum ama bakalım normalde huyu olmadığı için yerde yatmak korktum acaba ateşi var o yüzden mi yatıyor diye ama sağolun hepiniz içim rahatladı