Kedim 4 Aylik Traş Etircem

yunsemmr

4 aylık kızımi traş ettircem veterinerde bi sıkintı olurmu

10 CEVAP

ecewozcan

kedileri tiras ettirmek cok zararli deri sagligi ve vucut isisini korumada ciddi anlamda onem tasiyor zorunlu degilse yapmayin

ecewozcan

tiras ettirmeniz asil kedinin sagligina ciddi hasar verir pire taraklari var alabilirsiniz veterinere gidin asilarini yaptirin yardimci olurlar tuy dokmesi normal tuy dokumunu azaltan mama vb var tiras son care olmali bence

suledoruk

Kedi zaten tüy döker bunu sahiplenirken göze almanız gerekirdi pire sorununu da dış parazitle gayet kolayca çözebilirsiniz. Kediler tıraş ettirilmez deri sağlığı için zaten önerilmiyor üstelik kış ayındayız ve gereksiz strese sokarsınız hayvanı. Tüy dökümü için de milyon tane vitamin var tarayarak vitamin kullanarak azaltabilirsiniz araştırın bir zahmet hemen tıraş etmeyi düşünüp kolaya kaçmayın.

Ayseenur10

Sadece traş için bile anestezi alması mantıklı değil bence, kedinin kendine gelmesi ayrı kusması ayrı oluyor anestezi sonrası.

psabrk

Düzenli tararsanız sorun olmayacaktır.
Tarak olarak bütçe sıkıntınız yoksa marka olarak Furminator öneriyorum.
Eğer bunu almazsanız eldivenli tarakları öneriyorum.
Ayrıca arkadaşımızın dediklerine katılıyorum çok zorunda olmadıkça traş ettirmeyin.
Bahsettiği sorunlar haricinde psikolojik olarakta etkileniyorlar.
Sanırım sorunuz varsa pirelendi diye öyle hatırlıyorum yanlışsa kusura bakmayın.Zaten siz dış parazit damlasını yaptırdıysanız sorun kalmamıştır.
Evide sonrasında temizlediyseniz rahat olun.
Eğer veteriner hâla pireli piresi geçmemiş traş zorunlu diyorsa yaptırın.
Çok geçmiş olsun.

ecewozcan

sadece kediyi eve almakla olmuyor eger sahiplendiyseniz asilarini ic dis paraziti duzenli olarak yaptirmaniz lazim ne yazik ki cok pahalilar karsilayacak durumunuz yoksa sahiplendirmenizi oneririm ama karsilarim diyorsaniz yorumlarda dediklerimizi yapmaniz yeterli zaten ic dis parazit yapildiktan sonra sadece tarakla taramaniz yeterlidir digerlerine gerek kalmiyor ve asla tiras ettirmeyin veteriner zorunlu demedikce ciddi bir durum olmadikca

yunsemmr

@ecewozcan kedim cok tuy dokuyor yeni sahiplendim pirenlenmis hemde yapmam lazim eger kedi sagligi icin yapsam bir sey olurmu

mihriii

furminatör de kullanabilirsiniz çok öneriliyor

mihriii

haftada bir onunla her gün de normal çok sık aralıklı olmayan bi tarakla tararsınız

Shila59

Traş ettirmeyin henüz çok küçük zaten yıkanmasını onaylamıyorum ama traştan iyidir özel şampuanları var onunla bir defa ılık suda yıkarsanız hem tüyleri dökülür hemde parazitten kurtulmuş olursunuz.