2 Aylık Erkek Scottish Fold Kedim Var. İştahla Yemiyor :(

tnrvrbuse17

Mama kabında sürekli maması kalıyor öğrenci olduğum için orta kaliteli bi mama kullanmam gerek , gerçekten şu mamayı al asla pişman olmazsın dediğiniz orta kaliteli bi mama var mı ?

17 CEVAP

emreovec

Bonacibo oldukça kalitesiz bir mamadır. Sakın ama sakın kullanayın. Scottish oldukça hassas bir tür tekrar diyorum. Irkına özel mama kullanın. Advance olur. ND olur. Proplan olur. ND olur ama biraz orta ve üst segment mama tercih edin. Cins kedi besleniyorsa gerçekten aylık masraflarını karşılamak gerekiyor.

Mustafanacar

Scottish foldlar zaten zaten iştahlı olmaz.

Mustafanacar

Bonaciboya bayılıyorlar. Ben kedime Nd de kullandım acana da en çok bonacibo sevdi.

emreovec

Arkadaşlar Scottish Fold 'larda iştahlı olur merak etmeyin. Royal Canin kitten ile büyüttüğüm Paşa şu anda Royal Canin Neutered Young Male ile 4.5 kilo olarak 1 yaşına girecek.

Başlığı açan arkadaşıma da tavsiyemdir. Scottish Fold hassas bir hayvan. Özellikle böbrek rahatsızlığına ve idrar yolu enfeksiyonuna. Veterinerinizle konuşup ona uygum şekilde bir mama kullanın.

Verdatrtp

Scottish Foldlar gayet iştahlı olabilir ve hatta kilo almaya yatkındırlar ben oğluma ölçülü veriyorum öyle vermesem hepisini yer bitirir baya iştahlı bir kedi şu an Acana veriyorum ama bir ara purina one denemiştim çok bayılarak yemişti fiyatı da bence ortalama.

Oqrenerde06

advance alana kadar n&d mama alın az bır mıktar fazla verın en iyisi yesin yavrunuz.... Scotish fold ve benzerı kedı cınsler malesef masraf gerektıren kediler Çok Hassaslar Ben özenle vitaminle omega 3 le iyi kalitede baktığım halde şuan kışın üst solunum yolu enfeksıyonu oldu gerçekten ciddiye alıncak bır durum...

selinlilaaa

proplan alabilirsiniz 2 aylık olduğu için daha tam alışmamıştır ve az mama ver zamanla artacak yemesi içmesi cinsine pek bağlı olduğunu söyleyemem :) kediden kediye değişebiir

Mustafanacar

Veterinerlerin Önerdiği Mamalar fiyatını hak etmiyor

tnrvrbuse17

Aslında pro plan iyi diye onu kullanıyorum şuan, günde 100 gr yemesi gerektiğini söyledi veterineri bende sabah 50 gr akşam 50 gr veriyorum pro planı , 50 gramı 1 günde zor
Bitiyordu ama eğer dediğiniz doğruysa değiştirmeme gerek yok azaltarak verirsem zamanla yer belki de

tnrvrbuse17

@mustafanacar : kilo almasına da katkı sağlar mı sizce bonacibo ?

Merkan

Benimde 2 aylıktı royal kanin kitten kullandım ama yemiyor sanıyordum cok zayıftı 1 2 gün takip ettim meğer mamanın taneleri cok büyük ve sert geliyormuş parçalayamıyormuş öyle olunca yemek istemiyormuş haliyle onu farkettim sonra yeni maması gelene kadar tanelerini ezerek vermeye başlayınca yedi meğer yiyemiyormuş.. yani dikkat ettiniz değil mi mamayı yerken zorlanma var mı diye o da etkiliyor olabilir belki

tnrvrbuse17

Veterinerim advance önerdi, az önce arayıp sordum. Sizce vermeli miyim?

Bastan belirteyim veterinerimle konuşarak bu kadar çok cesit denedik.

Denediğim yavru kedi mamaları acana first feast, nd prime, nd balıklı(2 gun önce aldim hala paketi duruyor), royal canin, pro plan, brit care, bona ciba. Yetiskin mamalari ise acana pasifica, orijen 6 fish, enjoy.

Bu mamalardan sadece enjoy ve proplan yediler... Düşünsene oteldesiniz ve açık büfe var. Siz tabağa ekmek.koyuyorsunuz hala. Neyse işte. Enjoyu çok sert ve büyük diye yerken zorlanıyorlar. Proplanı ise az az sık sık yiyorlar.

Sana tavsiyem Veterinere danışmak. Fiyatına göre iyi ve uygun mamayi bulabilirsiniz.

Zesinnn

Nd almanızı tavsiye edetim britcare kitten aldım yeni içeriği olanı yemedi ndnin kokusu yoğun olduğu için güzelce yiyor ve mamanın içinde glukozamin var diğer mamalarda yok bu scotish foldların zaten eklem rahatsızlığı olduğu için bu desteği alması iyi olur

Mustafanacar

emreovec Advance mi kaliteli(: