Kedim Zayıf Kısırlaştırılmış Mama

Kilolu olmayan kedime kısırlaştırılmış mama yedirmek zorunda mıyım ömür boyu bu mamalar kedimin kilo almasına engel mi olacak normal mama yerse sindirim sorunu mu yaşar biraz karışık bı soru oldu sanırım ama inşallah anlatabilmisimdir

8 CEVAP

mama konusunda kafanı yorma bu kadar çoğu mama aynı zaten ufak farklar var sadece eğer çok zayıf bir kedin varsa yağ oranı ve protein oranı daha yüksek mama tercih etmelisin bu kadar örnek olarak ND nin domuzlusu iyi kilo aldırıyor ve iştah açıyor kısırlaştırılmış mamamlar amilyat sonra ekstra protein ve vitamin desteği olması açısından düşük enerjisi olan mamalar hep kullanımı böbrekleri mafeder normal mama kullan onun dışında dışarıdanda et desteği yapmalısın kedine özelliklede zayıf bir kediyse haşlanmış tavuk ciğer dana eti kendi yağı ile verebilirsin şuan eti daha sonra ideal kiloda olduğu zaman yağsız et kullanırsın kedin eğer bol su içen bir kedi ise sindirimi iyi olur yaş mama kullanma bence yada nadir kullan gerek yok bağımlılık yaparlar kedine

mihriii

dişilerde kısır mama kullanmak şart değil diye biliyorum kısır kullanmayın bence kilo alsın sanırım erkeklerde problemler olaniliyodu kısırlaştıktan sonra normal mama kullanırsa ama emin değişim bi yerde öyle okuduğumu hatırlıyorum

Gizemindostu

Kilo alana kadar eski mamasını kullanın, biraz kilo alınca kısır mamasına geçersiniz. Ayrıca kilo alması için şunları yapabilirsiniz;

1- Günlük porsiyonunu küçük öğünlere bölerek düzenli aralıklarla vermek
2- Aromasını açığa çıkarmak ve iştahını kabartmak için mamasını ısıtmak
3- Rahatsız olabileceği için yemeğini yerken kedinizi izlememek
4- Mamasını yemekten hoşlanacağı (çok sevdiği bir kap gibi) bir sunumla kolayca erişilebileceği şekilde servis etmek
5- Doğal yaşam tarzına benzeterek mama yeme, ihtiyaç giderme, su içme ve oyun oynama alanlarını ayırmak
6- Veterinerinize kedinizin iştahını açacak beslenme ve ilaçları danışma

Ben her zaman mama yerken izliyorum ohh ohhh afiyet olsun diyerek tamam bundan sonra rahatsız etmiyim ozaman

Gizemindostu

Ahahahaa bende bazen izliyorum aslında :D yani kediniz rahatsız olmuyorsa sıkıntı yok :)

Secilkabak

Kisir mama sadece kilo alim kontrolu icin degildir. Böbrek fonksiyonlari icin yag orani dusuk mamalardir. Kullanmazsaniz böbrek ve saglik sorunlari yasayabilir.

Teşekkür ederim cevaplarınız için

Et ya da ciğer yemeyen tuhaf bı kedi suyu güzel içiyor ama