Kısırlaştırma

Sezoss

merhaba kedim 1 yaşında erkek bu aralar çok fazla kızgınlık dönemine giriyor sürekli benim yanıma gelip kendini sürtüyor kısırlaştırma için kızgınlık döneminin bitmesini mi beklemek lazım. kısırlaştırma olana kadar nasıl davranmalıyım?

6 CEVAP

Secilkabak

Genelde birçok veteriner kizginlik donemi sona erince kisirlastirmayi tercih ediyor. Veterinerinize danisin.

emreovec

Erkek kedilerde kızgınlığın bitmesine gerek yok. Muhtemelen veterinerize sorduğunuzda da yapalım diyecektir.

Sezoss

peki kısırlaştırana kadar nasıl davranmalıyım sürekli bana geliyor ve koku bırakıyor ama sadece bana kızmak istemiyorum ama nasıl davranmam gerektiginide bilmiyorum

emreovec

Bölge olarak sizi işaretlemesi ilginç ve komikmiş :) Bilmiyorum garip bir davranış. Kısırlaştırana kadar bu şekilde davranışlarla karşılaşacaksınız. Yapacak pek bir şey yok. Hayvan doğası gereği iç güdülerinin ona sunduğu şeyleri yapıyor.

gayelise

Sürekli oyun oynamaya çalışın ilgisini dağıtın erkek kedilerde dönemin bitmesine gerek olmuyor genelde veterineri arayıp bir an önce kısırlaştırma için gün alın

tugbatugba80

1 gayet ideal bir yaş. Veteriner hekimle konuşup kısırlaştırma için randevuyu alin bence. En iyisi kısırlaştırma hem siz rahat hemde yavrunuz