Idrar Yolu Enfeksiyonu

Hafsa7

Arkadaşlar merhabalar 1 yaşında erkek kedim var bugün yatagimin üstüne resimdeki gibi hafif kırmızımsı bir çiş yaptı sonra kendini yaladı baya şimdi de etrafta miyavlayarak dolaşıyor idrar yolunda mı bir sorun var yoksa koku mu bırakıyor anlamadım yardımcı olabilir misiniz

5 CEVAP

emreovec

Benim kedimde idrar yolu enfeksiyonu vardı. Çiş yapmadan miyavlama. Yaparken miyavlama ve sonrasında genital bölgesini temizliyordu. Çiş kasık bölgesinde kalıyordu. Şüphelerinizi gidermek için veteriner de bir gece kalarak idrar örneği verebilir kediniz. Akabinde teste göre hareket edersiniz. İlerlemeden çözmek en doğrusu. Buradan bir şey demek zor. Evet olabilir de, hayır sorun başka da olabilir.

Superisi814

Koku birakiyorsa o keskin kokuyu almama sansiniz yok.Buradan anlarsiniz 🙃

Hafsa7

Daha suana kadar koku birakmadi bu yaptigi da kokmuyordu sanırım idrar yolunda sorun

Ayseenur10

Evet ilerlemeden tedavi olması daha iyi, mama seçimine dikkat edin. Bizim başımıza geldiğinde halıya,yatağa,kabına her yere damla damla idrar yapıyordu ve yapmadığı sürelerde de kendini sıkarak duruyordu hep.

Ayseenur10

Bide koku bırakma işlemini daha duvar gibi dik yüzeylere yapıyordu bizimki, koku bırakırken kuyruğunu titretir ve çok ağır kokusu var.