Köpeğimiz İçin Dışarı Tuvalet Eğitimine Nasıl Alıştırabilirim?

alevkopuk

5 aylık köpeğimizi 1 ay oldu alalı ve büyük tuvaletini halının üstüne yapıyor bazen aslında yerini biliyor ama bunu neden yapıyor ne yapmamız gerek.

2 CEVAP

Whitedog

merhaba, güneş doğduktan sonra max bir saat sonra ilk çıkışı yapmak üzere üç saatte bir dışarı çıkarırsanız köpek arkadaş alışır ve yetişkin olduğunda bunu günde üç sefere düşürebilirsiniz. günde üç kere dışarı çıkan köpek de bir sorun olmadığı sürece eve yapmaz :) bizim bu sürecimiz bir hafta sürmüştü çünkü gümüş 3 yaşındaydı, sonra hiç eve yapmadı.

Superisi814

Merhaba,
Haliyi ya amonyaksiz temizlik malzemesi ile temizleyin.Ya da kirlettigi yerin uzerine karbomat dokun.5 dakika sonra , beyaz sirkeli su ile temizleyin.Ki koku kalmasin, haliyi tuvalet bellemesin.
Tipki bebekler gibi cok sık tuvalet ihtiyaclari vardir.Arkadasin belirttigi gibi disariya çikartmaya ozen gösterin.Bu yasta uzun sure tutamazlar, tutmaya calismak da sağliklarina zarar verir.Biraz emek biraz daha zaman , bu süreç geçicektir.