Kedide Sürekli Kusma, Mide Kanaması, Gastrit

suzangler

Kedimde üç dürt gündür kusma şikayeti vardı, tam geçti dedik bir gün hiç kusmadı sonra dün gece çok koyu renkli bir şekilde kustu, ondan sonra iştahı kesildi halsizleşti.Sonra tekrar Midesi kasılmaya başladı, kusmak istiyor ama kusamıyor gibiydi acı acı miyavlıyordu oğlum.Midesinden sürekli sesler geliyordu aynı zamanda.(gurul gurul doluydu midesi.)Sabah ilk iş gittik veterinere, kusmuğu gösterdim kanlı kusmuş mide kanaması olmuş dedi.Çok fazla kustuğundan artık midesi hassaslaşmış, yaralanmış.Ateşi de ölçüldü ateşi normaldi, enerjisi de daha iyiydi geziniyordu ama iştah yoktu yine.Ateş ölçülürken ishali başladığını gördük.(sürekli kontrol ediyorum, bu sabaha kadar dışkısında bi sıkıntı yoktu .)Mide koruyucu mide kanaması önleyici enjektörler yapıldı.Yemek yemeğe başlaması gerekiyormuş (dün kustuğundan beri yiyip içmiyor, diğer kustuğu günler iştahında hiçbir sıkıntı yoktu.)İki saat sonra yaş mama vermeyi deneyeceğiz, yemezse serum verilecek götüreceğiz tekrar.Ayrıca dışkısını ve çişini kontrol edip fotoğraflamamızı istedi.Antibiyotik, mide koruyucusu tedavisi uygulayacağımızı söyledi.Şu anlık gastrite özel mamaya geçmeyi tavsiye etmedi mama değişikliği mideye daha da dokunacağından..Var mıdır bu tarz mide problemi yaşayanlar? Öneriniz var mıdır? (Başka bir veterinere de danışacağız bu durumu, tekrar güncelleyeceğim)

3 CEVAP

suzangler

Kan testi de yapılacak, hasan iğnelerden çok strese girdiğinden biraz sakinleşmesi için bekliyoruz.Veteriner evimizin üstünde, Hasan çok kötüleştiği için en yakın yere götürdük hemen.Akşama gittiğimizde olanları kendi veterinerimize anlatıp ona da götürmeyi düşünüyoruz.Hele ki şu mamayı bi yesin kendine gelsin 🥺

sevilay28

Merhaba şu an nasılsınız

sevilay28

Merhaba şu an nasılsınız