Kedimin Kızgınlığı Sınav Haftama Denkgeldi

melihorman

4 5 aylik dişi kedim var. ilk kızgınlığına girdi uyuyor uyanınca bagirmaya başlıyor. 4 gecedir durum böyle. uyutmuyor. bu hafta sınav haftam. bana çok sorun oluyor ne yapmam gerekir ya da ne zamam biter bu dönem?

6 CEVAP

mihriii

bizimki 4-5 gün sürmüştü iki kere girdi ama bu süre 1-20 gün arası değişebilir.

melihorman

ciftleştirmedikçe ya da kısırlaştırmadıkça bu kizginlik kaç aya bir olur? çok zor bi dönem ne uyku var ne dikkat

kızgınlaşma dönemi yaklaşık 10 gün sürüyor, kızgınlığı bitince kısırlaştırmanız gerekiyor eğer kısırlaştırılmazsa 2 haftada 1 falan kızgınlığa girecek

mihriii

ilk kızgılığı bittikten kısa bi süre sonra ikinci kızgınlığa girebilir ama sonra nasıl olur bilmiyorum durumunuz varsa vedavet'in kotbayoun isimli bi sakinleştiricisi var bitkisel sanırım zararı yok ama emin değilim bi araştırıp veterinerinize sorabilirsiniz boş olunca bol bol oyun oynatıp yormanız da faydalı olur

mihriii

bizim veterinerimiz 6 aylık olunca kısırlaştırabiliriz demişti

ilkim2410

2 haftada bir değil ayda bir kızgınlık başlar, ve genellikle 3 veya 4 gün sürer.