9 Aylık Kısırlaştırılmış Bir Kedinin Yetişkin Yaş Maması Yemesinde Sakınca Var Mıdır?

lilbaris

9 aylık kısırlaşmış bir kedim var, royal canin kısırlaştırılmış yaş mama aldım fakat hiç yemedi. Ben de gimcat ve n&d'nin yetişkin yaş mamasını aldım denemek için, uzun vadeli kullanımda sorun yaratır mı normalde 3-4 günde bir yaş mama verirdim öyle mi devam etmeliyim? veteriner haftada bir ve az verilmesini tavsiye etti, mama olarak da kısırlaştırılmış yaş mama kullanmasının farkının olmadığını söyledi.

6 CEVAP

SORUN OLMAZ

Ama 1 haftada 1 ya da 10 günde 1 verin

mihriii

hiç farketmez bi şey olmaz yetişkin yaş mamadan 3-4 günde bir veriyormuşsunuz zaten

emreovec

Eski maması ile kısır mamasını %50 %50 yaparak geçişli bir olanak sağlayın kendinize. Direkt kısır maması yememesi çok normal. Diğer paket bitene kadar bu şekilde devam edebilirsiniz.

lilbaris

Elimde eski mamadan olmadığı için direkt geçiş yapmıştım ve yemeyince çöpe atmak zorunda kaldım, şimdi gimcat'in balıklı adult olanından koydum direkt yemeye başladı :)

emreovec

Yediği mama ile kısırı karıştırıp vermeyi deneyin. İlla kısır maması olacak diye bir kural yok ama kısıra alışsa daha iyi olur.

Benim kedimde öyle bı hafta oldu kisirlastirali ve kısır yaş mamalari sevmedi ki somonluya bayilirdi