Dişi Kedim Kızgınlığa Girdi Nasıl Sakinleştirebiliriz?

milunareo

merhaba 10 aylık dişi kedim ilk defa kızgınlığa girdi ve çok ağır geçiriyor çok sinirli ve normalde aşırı iyi anlaştığı diğer kedim ile sürekli kavga ediyor diğer kedim onu yalamaya gelirken o onu dövüyor bazı yöntemlerle sakinleştiriyoruz ama kısa süreli oluyor ve geri başlıyor kısırlaştırmaya çalışıyoruz kaç aydır ama 600tlyi bile bulamazken 900tlye çıktı ücret. nasıl sakinleştirebileceğimi söyleyebilir misiniz lütfen? artık parayı toparlayabilmek için evimdeki eşyaları satıyorum (korkum hamile kalması diğer kedim 8 aylık erkek ve hala kızgınlığa girmedi hiçbir cinsel atılımda da bulunmadı poposunu bile koklamıyor o derece. ama riske atmak istemiyorum)

9 CEVAP

milunareo

belediyelere asla güvenemem barınaktan sahiplendiğim bir kedi sırf belediye veterinerleri yüzünden öldü ve ev kedisi olduğu çok anlaşılıyor. antalyada yaşıyorum taksiti de kabul ettiler ama kartımda limit açmam lazım o yüzden dediğim gibi eşyalarımı satıyorum 900tl toplayabilmek için anlık çözüm olarak da işe yarayan bir çözüm var ama dediğiniz gibi anlık 2 3 saat sonra geri başlıyor daha çok eşya koyayım o zaman teşekkürler önerileriniz ve yardımlarınız için

Uzmo

Simdilik odalarini ayirmayi deneyebilirsiniz kisirlastirana kadar, sizin gormediginiz bir an ciftlesebilirler belki

milunareo

poposunu hafiften kokluyor.. lütfen 2 tane karşı cins kediyi niye sahiplendin demeyin erkek olan 2 aylıkken sokaktan geldi dişi kedim ise sokağa atılmak üzereydi sokakta yaşayamayacağı için biz sahiplendik ama covid yüzünden babam işini kaybetti ve kısırlaştıramadık. dediğim gibi elimdeki eşyaları satıyorum artık.

MinikPati191

Belediyeler ücretsiz kısırlaştırıyor. Sanki sokak kedisiymiş gibi götürmeniz gerekebilir, ev kedilerine yapmıyorlardır büyük ihtimalle. Dikkat edin belediyenin ortamı temiz olsun ve güvenli olsun, sonuçta kedinizin hayati riski var. Bir de sokaktakileri kısırlaştırdıktan sonra kulaklarına kısır olduğunu belli etsin diye ucundan üçgen şeklinde keserler, söyleyin yapmasınlar kedinize. Son çare olarak bu şekilde halledebilirsiniz

psabrk

Belediyeye güvenmeyin bence cidden oraya kaç tane sokaktan can geliyor çok hijyenik olduğunu sanmıyorum.
Kredi kartınız varsa taksitli yaptırmayı deneseniz ?

mihriii

vedavet kot bayoun isimli bi sakinleştirici var çok yazmıştım burda bitkisel bi zararı ypk diye biliuorum ama emşn değilim fakat fiyatını bilmşyorum gerçekten pahalı olabilir veterinerlerde haplar satılıyor ama zararlı

emreovec

İnternette masaj yapın. Orasını sıkın. Burasına donunun falan yazar ama anlıktır hepsi. Temeli kısırlaştırma. Dişi kediler için ise 900-1000 hatta 1500 TL 'ye kadar çıkar masraf. Belediyelerde ise ev kedisi olduğunu net anlarlar. Diş sağlığından anlıyorlar. Onların insafına kalmış bir durum. Umarım en kısa sürede bir şekilde kısırlaştırma operasyonu yaptırabilirsiniz.

Policlal

Kedi otlu oyuncaklar deneyebilirsiniz sakinleştiriyor biraz. Oyun oynamaktan başka pek bişey aklıma gelmiyor maalesef

elifemekci

Merhaba. İstanbuldaysanız size bir veteriner hekim önerebilirim. Ücreti taksit taksit ödemeyi sorun etmiyor, fiyatı da 900 tlden çok aşağıda. İstanbuldaysanız mesajdan ulaşabilirsiniz