Neden Cins Kedilere Karşısınız?

Artık şu konuya açıklık getirmek istiyorum cins köpeklere karşı değilsiniz ama kediye gelince sokaktan sahiplenin barınaktan sahiplenin peki neden? İstediğini sahiplenir insan cins kediler ne yapsın o zaman sürünsün mü? Sokağa mı atılsın?

39 CEVAP

karamrve

sokak kedisi beslemezmiş... seni besleyenler nasıl besliyor acaba sormak lazım lüzumsuz seni...umarım sen de düşersin o sokaklara da aynı şeyi senin için düşünürler...

Sokak kedileri çok hırçın ve azgın oluyor ama cinsler sakin ve güzel oluyor yani sadece tüy rengi değil önemli olan

Duman14

Ama sokaktan bir can sahiplenmek her şeyden daha iyi yanlış anlaşılmayayım lütfen soruya cevap verdim sadece

tika_waylan

*ALİNTİ

KÜÇÜCÜK BEDENİ BU SAVAŞA DAYANAMADI

BİR ANKARA KIZILAY DENİZ ( HAKAN )PETSHOP MAĞDURU DAHA

11 Ocak da Ankara da Kızılay da Deniz Pet Shop dan 1 adet 2 aylıktan büyük olduğu söylenen Scottish Fold cinsi kedi aldım. Evet, petshop mantığına çok sıcak bakmıyorum ama tüy ve uysallık benim için önemliydi o yüzden petshoptan aldım. Kediyi anlaşmalı veterinerlerine götürdüm (Patipark Veteriner Kliniği) ilke bey sahibi. Gayet ilgilendi sağ olsun, muayene etti, parazit aşılarını vs. uyguladı, karnesini çıkardı.

16 Kasım doğum tarihi, bana 11 inde satmışlar, zaten başta bu bir SUÇ, 2 aylık altında kedi satışı yasak. Neyse kedi 16-17 sinde halsizleşmeye başladı, ayın 18 inde kusma ishali başladı ve de sürekli uyumaya başladı, iştahsızlık vardı. Bulunduğum il de iyi bir veteriner e götürdüm, serum takıldı, antibiyotik ve vitaminler verildi, 2 gün bu tedaviye devam edildi. Kedi 22 si gibi biraz iyi gibi oldu, fakat sonra devam etti hastalığı ve 25 inde öldü. Veterinerim Feline panleukopania virus (FPV) ile uyumlu olduğunu söyledi ve rapor tuttu, rapor elimde mevcut. zaten kedinin kan değerinde wbc : 1500 dü 20 sinde. Kız arkadaşım çok fazla üzüldü, gerçekten kediye çok üzüldüm ama onun üzülmesine çok daha üzüldüm diyebilirim. Bizde sağlıkçıyız, emin olun elimizden geleni yaptık, ilaçlar olsun, besleme olsun, enjektör vs herşeyle besledim. Ama elden bir şey gelmiyor.

Bu petshop ise, ne telefonuna bakıyor, ne ulaşılabiliyor. face den mesajları okuyor, yazmıyorlar. instagram aynı şekilde. ve de yeni araştırdım, bu tip burdan çok şikayet mevcut. Hala nasıl açık ve hayvan satışı vs yapıyor anlamıyorum. Kendilerine ya bana ulaşacakları ya da şikâyetlerin yapılacağını belirttim. İnsanları üzemezler..

Arkadaşımın babası İl tarım müdürü yardımcısı, kuzenim bir ilde Başsavcı. Tarıma şikayet dilekçesi vereceğiz, Savcılıktan da suç duyusunda bulunacağız, BİMER e yazacağım, Emniyete yazacağım durumu. Gelişmeleri size yazacağım.. Uzak durun bu petshoptan. Lütfen buradan alıp da başına böyle bir olay gelen varsa yazsın bana, birlikte işlem yaptıralım.

KAYNAK:https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1288324487902305&substory_index=0&id=403935536341209

tika_waylan

İnstagramda cins kedi kopek satanlar daha da fena arkadasim yavru cina bir kedi almisti baska bir postta da yazmistim kedi aldigindan beri hastaydi oyle masraflar yapti ki hala iyilesemedi bu cins hayvanlarin atilmasi bira da bu yuzden oluyor hastalaniyorlae ve bakimi masrafi cok yuksek oldugu icin sahipleri genelde baeinaga birakiyor bir arkadaaim da gene o sekilde barinaga birakalicak Scottish Fold cinsi 2 kedi satin aldi biri ilk haftada vefat etti meger hastaymis sahibi de aatib alip hastalaninca tekrar satmis durum bu aldikca d ev am edecek yenisi gelevek yeni hasta kedilee olacak cok kotu kosullarsa kacak geliyir Turkiye'ye bu hayvanlar kar maeji cok yuksek olseler de hayvanlar yolda cok onemsemoyor aaticilar taneaini en az 1000 liraya satiyorlar

tika_waylan

Cins kediler genetik hastaliklara yatkin oluyor meleLee bu yuzden genelde daha saglikli benim de cins kedim var cok hassas ve bazi genetik hastaliklaea yatkin onun icin uzuluyorum

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/5136-engelli-kedi-irklari-mi-uretiliyor-ve-bizler-de-farkinda-olmadan-buna-destek-mi-oluyoruz

https://m.facebook.com/anadolukedisi/photos/a.360456387386929.78850.216428581789711/1092857770813450/?type=3

Layıkıyla ilgilenin de ne besliyorsanız besleyin.

serragurkan

Bence sokak kedileri daha uysal

Luckyssss

Sahiplendigin her kedi en guzel kedi ırkıdır zaten melani yasıtın gibi davranirmisin acaba ne bu cins kedi arayısı ya sen varya baliklardan dahi uzak dur hic bir hayvana yaklasma

Havanese_Siri

:) iyi o zaman

tika_waylan

Anlamiyorsunuz buraya o kadar link attim yazdim keske okusaniz cahillik bu dusunce.
Petshoptan aldiginiz hayvan yeterince anne sutu icemedigi icin imune sistemi gelismemis oluyor hastalaniyor oluyor aylarca veterinerlere giden arkafasim var kedisi yasini gecmisti hala hastaliklariyla ugrasiyordu.

Kedisevercat

arkadaşlar havanese siri haklı biraz fazla baskı yapmadık mı? sadece kendi fikrini belirtiyor. Ama haksız. yine de biraz ağır olmadı mı? Nazikçe belirtebiliriz. H

serragurkan

Arkadaşlar hayvanlar bizim gibidir mesala Türkiye'de herkes herkesi öldürüyor büyük balık küçük balığı yer

Luckyssss

Alın alın ne olacak sanki kardesim biz cins hayvanlara karşıyızmı diyoruz azgin mis onlar senden daha sakin be hepsi sevilmeye muhtac varliklar cins mins ayirmiyoruz hepsi can bunların. Hic mi bisey ogretmediler sana ya bi kez olsun egilip sokakta bir kedi sevdinmide doyurdunmuda azgin diyorsun

tika_waylan

Ben artik yazmaktan yorulsum buyrun okuyun
Petshoplarda bugüne kadar satılan hayvanların bugün yüzde 60'tan fazlası ya sokaklara ya bakımevlerine atılmıştır, ya da bu hayvanlar alındıktan sonra ölmüştür. Hem de hayvan bakımevleri ağzına kadar cins terkedilmiş hayvanla doluyken ve buralardan bedava hayvan sahibi olmak varken...

http://www.cnnturk.com/yazarlar/guncel/av-ahmet-kemal-senpolat/turkiyede-pet-shop-gercegi

http://www.petshopgercegi.com