Kanlı İshal

sshiva

Arkadaşlar dün kuru mamamın bitmesi üzerine kedime tavuk haşlayıp verdim ancak yemedi. bende bunun üzerine migrostan friskies mama aldım. bugün normalden daha sık tuvalete gitti. az önce kumunu temizlerken bir parça kakanın daha yumuşak ve kanlı olduğunu gördüm ve o kakanın üstünü kapatmamıştı. Çok değildi ancak yine de endişelendim. Bir anda farklı bir mama verdiğim için olabilir mi?

15 CEVAP

sshiva

@Misisimi Friskies kullanmıyoruz ancak mamamız bitince haftasonu yasağından dolayı onu almak mecburiyetinde kaldım. Yarın aşısı var o zaman sorarım.

sshiva

Ani mama değişikliğinden dolayı olmuş

sshiva

Upp

psabrk

Benim bildiğim ani mama değişikliğinde ishal olur kanlı ishal olmaz :/
Yinede veterinere danışmanızda fayda var.
Geçmiş olsun.

Misisimi

Benimki de karıştırmama izin vermeden yedi ve ani mama değiştirdi. Ama sadece 1 gün ishal gibi oldu. Kanlı ishal olmadı. Bence veterinere götürmelisiniz. Geçmiş olsun.

Misisimi

Friskies kullanmayın bence. Aşşırı tahıllı ve içeriği kötü. Migrostan onu alacağınıza purina one alabilirsiniz. En azından %17 gerçek tavuk eti içeriyor.

Gastronom

Durumundan haberdar edin

Lattee

Düzeldi mi peki? Veteriner ne önerdi?

sshiva

Birkaç gün daha devam ederse tekrardan gelmemiz gerektiğini söyledi. Şuanlık gözlemliyorum

Palyaco

Lütfen market mamaları vermeyin minik dostlarınıza

sshiva

Market maması vermiyorum zaten. haftasonu yasağında maması bitti o yüzden almak durumunda kaldım. Market mamalarının içeriğinin çok kötü olduğunu biliyorum merak etmeyin

Lattee

Geçti mi acaba? Benim kedimde de kakasından sonra poposunda kan gördümde. Veteriner takip etmemizi söyledi. Mama değişikliği yapmıştık ondan dolayı olabilirmiş.

sshiva

Evet geçti ishali de yok şuan. Yine de takip ediyorum

Lattee

Peki herhangi bir şey kullandınız mı? Kendiliğinden mi geçti?

sshiva

Ertesi gün hep yediği mamasını aldım ve verdim. Kendiliğinden geçti