5-6 Aylik Disi Kediler Gebe Kalabilir Mi

hazalaydin

1 hafta önce disi bir kedi buldum sokakta sahiplendim bugün veteriner umarım gebe kalmamıştır 1 ay gozlemleyin kızgınlığa girip girmeyecegini dedi. Bu yaşta disi kedi gebe kalmışsa doğumu nasıl olur biraz stres oldum çok küçük çünkü. Sürekli mirliyor surtunuyor bana kendini yere atıyor seveyim diye şuan için karnida sis değil

8 CEVAP

emreovec

Gebe ise bile boy ve kilo çok önemli. Bazı kediler gelişimini erken tamamlayabilir. Umarım gebe değildir ama gebeyse de umuyorum gelişimi en azından gebeliğe elverişlidir.

Bunu şey gibi düşünün mesela 6 aylık erkek bir kedi kısırlaştırma için uygundur ama boyu ve kilosu uygunsa. Değilse hiç bir veteriner kısırlaştırma önermez.

Milovat

Evet erken gebelik her zaman için risklidir ve evet hamile kalabilir. Kedilerde de tıpkı insanlar gibi erken gelişim söz konusu olabiliyor ne yazık ki. Bu noktada sizin yapmanız gereken hekiminizle beraber çok temkinli davranmak. Umarım öyle değildir ve öyleyse dahi umarım sorunsuz atlatırsınız bu durumu.

hazalaydin

Off umarım değildir yakından takip edeceğim. Çok teşekkür ederim

Verdatrtp

Dişi kedilerde sağlıklı doğum için dişinin 12. ayını doldurması gerekiyor ama sokak kedilerinin böyle bir imkanı yok tabi, umarım gebe değildir kediniz ama sokaktan aldığınız için de olasılık yüksek bazen sokakta 5-6 aylık karnı hamile gibi şiş dişi kediler görüyorum yani gebe kalıyorlar sanırım

emreovec

Olabilir.

hazalaydin

Doğumu riskli midir çok sonuçta gelişimini tamamlamadı

emreovec

*7 (6 Değil)

hazalaydin

Teşekkür ederim cevaplarınız için gebe ise umarım durumu sorunsuz bir şekilde atlatırız..