Kedim Mamasının Etrafını Kapatmaya Çalışıyor

Gastronom

Kedim mamasının etrafını kapatmaya çalışıyor. Sizce bunu beğendiğinden mi yapıyor , yoksa begenmediğinden mi ? 😊

16 CEVAP

Gastronom

Bana da beğendiği için yapıyor demislerdi

CillininAnnesi

Bu konu kediden kediye değişiyor sanırım. Arkadaşımın kedisi sevdiği mamayı yedikten sonra yapıyormuş, benimki tam tersi mamadan önce biraz yiyor ilk koyduğumda sonra patisiyle kapatır gibi yapıyor bir daha da asla yemiyor o mamayı :)

Gastronom

Yaramazlık desen var😆

Busraturta

Bu içgüdüsel bir davranış. Doğada kediler bulduğu yemekleri yiyip artanları gömebiliyorlar. Bu arkadasta mamayı çok sevmiş büyük ihtimal arta kalanı saklamak istemiş. Azar azar mama koyun 1 tabak dolusu veriyosanız gün içinde bölüp iki öğün yapın.

Gastronom

Azar azar vereyim o zaman

psabrk

Bence tamamen iç güdüsel saklama isteği ile ilgili bir davranış.Yemeğinden memnun olduğunu gösterdiğine yoruyorum ben bu davranışı.

Fsena

Benim kedimde yapıyor.Bir problemi yok :)

Uzmo

Ben de ilk gordugumde tuvaletini yapicak sanmistim hatta kucaklayip kumuna goturdum ama sonradan icgudusel bisey oldugunu ogrendim, merak etmeyin :D bi kere malti bulasti battaniyeye orayi bile ortmeye calisti ayni bu sekilde :D

Uzmo

Yemegini sakliyor gibi gormustum ben begenmekle ilgili olmasinfan cok

Salihaylmz

Benim kedim de yapıyor yaklaşık 4 aylık doyduğu için ve saklama içgüdüsü yüzünden yapıyor bence (benim kedim yedikten sonra yapıyor ve mama kabini da hiç boş bırakmıyorum gün içerisinde )

emreovec

Etrafında onu ürküten bir şey olduğunu düşünüyor ve mamasını saklamaya çalışıyor. Kardeşiniz ya da evde küçük bir çocuk var mı?

Gastronom

Kardeşim varda benle 21 yaşında , mamasını değiştirdim önceki mamasinda böyle bir şey yapmıyordu

mihriii

benimki de yapıyo aynı sizinki gibi başta yapmıyodu sonradan huy edindi hep yapıyo artık mamasını gömmeye çalışıyomuş daha sonra yicek

Gastronom

Katılıyorum

Gastronom

Teşekkür ederim görüşleriniz için 😌