Kedi Mantarı

Blackcat34

Arkadaşlar merhaba :( kedimde gizli mantar varmış. Benim ve eşimin kolunda fotodaki gibi şeyler çıkmıştı. Cildiye kediden mantar geçtiğini söyledi. Geçen hafta veterinere götürmüştüm bir sorun görmemişti. Görünmeyen şekilde olabiliyormuş. Bilgisi olan var mı ?

8 CEVAP

ecewozcan

asiri kasinmayla beraber tum vucudunuzda cikiyor mu basta beyaz sekilde sonra kirmizilasan sivilce gibi anladigim kadariyla

ecewozcan

umarim kedimde de bir sorun yoktur son 2 haftadir bende de ayni durum yasaniyor su an gercekten cok korktum

Blackcat34

Hiç kaşıntımız yok önce sivilce gibi çıkıyor. Sonra kırmızı ve içi beyazlaşıyor. Benim tüm vücut komple kaşınıyor şuan sanırım psikolojik. Ama eşimde kaşıntı yok. Ve eşim soğudu kediden bu durum yüzünden. İyileşince sahiplendirelim diyor. Asla bırakamam bebeğimi

ecewozcan

asla birakmayin tedaviyle her sey hallolur merak etmeyin ben de su an sizinle sanirim ayni sorunu yasiyorum hatta yarin bu sebepten veterinere goturecegim size onerim var stilex adinda bir merhem krem var recetesiz satiliyor kasintiyi ve sisligi biraz dindiriyor alabilirsiniz

berkeozdede

Sizinde kedinizin aynı benim kedim gibi sorunu bitmiyor. Benimkide kaşınıyor sirkeleniyor hapşırıyor. Değişik hal oldu ya.

Blackcat34

Çok teşekkür ederim. Kedim iyi olsunda başka bir şey istemiyorum

Blackcat34

@berkeozdede aynen öyle benimkisi de hapşırmaya başladı. Akşam yine vet.teyiz 🥺

Blackcat34

Bu arada bazı kaynaklarda kediyi izole etmemiz gerektiği yazılmış. Temas ettiği her şeyin temizlenmesi gerekliymiş. Kediyi odada izole etmeniz iyi olur diyorlar ama sıkıntıdan patlamaz m ? Başına gelenler nasıl ilerledi ?