Kısırlaşmanın 4. Gününde Kusma

DoraFiko

Kedilerim 16 ocakta kısırlaştı. Anesteziyi atarken hiç kusmadılar. Hatta biri hiç kusmadı. Ama diğeri ameliyatın sabahına mamasını sindiremeden kustu. Ertesi sabahta kustu. Bu sabahta kustu. Sadece mama çıkarıyor tek bi sefer kusuyor. Kustuktan hemen sonra yiyip içip oynuyor daha kuamuyor. 3 gün antibiyotik olmaya gittik hekimim antibiyotiklerden de olabilir devam ederse getir mide bulantısı önleyici yapalım dedi. Bu durum normal mi yaşayanınız var mı. Birde sabah akşam pansuman yapıyorum baticonla onu yalıyorlar ne kadar engel olsamda oda mide bulantısı yapıyor. Onun yerine crystalin ile temizlesem aynı sonucu verir mi?

2 CEVAP

gayelise

Biz de herhangi bir kusma olmamıştı pansuman yeri kuruyuncaya kadar kıyafet giydirebilirsiniz her pansuman yapışınızda ama dikkat edin ayrı odalara kapatın birbirlerine zarar vermesinler 10 gün boyunca korursaniz bir daha sıkıntı yok zaten

DoraFiko

Çok teşekkürler. Bu kusan bebeğim zaten çok hassastı ona yoruyor hekimim. Ama yarasıda çok iyi maşallah. Diğerinin biraz ıslaklığı varmış yaladığı için. Ameliyat gecesi atlayıp zıplamasınlar diye tırmalama ağaçlarını söktüm atlayacakları heryeri kapattım. Ben o kadar koruyup sakınırken küçüğü buzdolabının üzerine atladı. Hekimime anlattım atlayıp zıplayıp oyun oynuyorlar diye. Bişey yapmana gerek yok yaraları iyi duruyor oynasınlar dedi. At gibi koşuyorlar devamlı. Sadece büyüğün sabaha karşı bi kez kusma problemi var gün içinde olmuyor sabaha karşı 4 5 gibi bir kez kusuyor 3 sabahtır