Kedim Nefes Nefese Kalıyor

chromatica

5 buçuk aylık erkek kedimi oyun oynatıyorum yani baya bi koşturuyorum nerdeyse 7-8 tur gibi ve sonra nefes nefese kalıyor açıkçası çok endişeleniyorum bu normal bir şey mi sizin kedinizdede böyle oluyor mu lütfen içimi rahatlatın. zaten yarın veterinere götürücem ciğerlerini filan dinlettiricem her hangi bir sorunu var mı diye

11 CEVAP

Gayet normal :) 7 8 tur diyorsunuz bir sokağı 7 8 tur koştuğunuzu düşünün bence sizde nefes nefese kalırsınız endişelenmeyin :)

Cook

Çok aşırı değilse sıkıntı olmaz,onlar da bizim gibi yoruluyor bir yerde.Fakat uzun süreli devam eden bir durumsa kalbini ve akciğerlerini kontrol ettirmekte fayda var.Normal zamanda da nefes alıp verişini izleyin anormallik var mı?1 dakika içerisinde 22-30 arası nefes almaları gerekiyor,nefesi alıp verme aralıklarını kontrol edin ara sıra.Eğer normalse bir sıkıntı çıkacağını sanmıyorum

Ekinay

Merhaba benim 4 aylık erkek kedimde aynı sey var uyurken de öyle. Veterinere danıştıktan sonra buraya yazarsanız çok mutlu olurum.

chromatica

@Cook aşırı değil böyle 10-15 saniye öyle olup düzeliyor. normal nefes almasında da sorun yok ama uyurken sesli nefes alıyor ara sıra hani nefes alışverişin duyuyorum, bana sanki uykuya fazla daldığı için böyle oluyor gibi geliyor. zaten yarın veterinere gittiğimde durumu anlatıcam

Cook

Geçmiş olsun, umarım hiçbir şeyi yoktur miniğin 💞

chromatica

teşekkür ederim, umarım bir şeyi yoktur normaldir :( çok korkuyorum hala

chromatica

başka cevap veren yok mu? :(

Oqrenerde06

Normal merak etmeyin benim kedim de 2 3 tur koşsun atıyor kendini yere endişe etmeyin... Hasta olsa başka semptomlar da gösterir bebek sizin ki normal bir durum

emreovec

İlk zamanlar Paşa da aynıydı. İki koşuyordu sonra vurdurarak çalışan araba gibi sesler çıkarıyordu. Zamanla açıldı. Artık evde kendi koşulara bile başladı. Salondan odaya odadan salona.

Zaman içerisinde rutine alışacaktır. Spor yapmak gibi düşünün. Yorulunca durun ama.

chromatica

@emreovec teşekkür ederim cevap için, evet yorulduğu zaman duruyorum 1-2 dk sonra yine oynatıyorum. umarım geçer

HulyaBeyde

Çok normal bizimkide öyle yapıyor