Çok Acil Köpek Havlaması

indovf

Merhaba. Arkadaşım barınaktan köpek sahiplenecek iki gün sonra. Apartmandakiler köpek çok havlarsa istemeyiz demişler. Hiç köpek bakmadım fakat bir köpek sürekli havlıyorsa bu sadece sorun varken oluyor diyi mi? Yani tuvalete çıkması gerekirse, hastaysa, bir şey rahatsız etmişse falan. İyi şekilde bakıldığında ve sorunlar anlaşılıp giderildiğinde bir köpek sürekli havlar mı ? Sohbet edercesine bir kaç kez havlamaktan bahsetmiyor elbette havlayacak. Ama apartmandakilerin köpeği attırmaya çalışacağı kadar olur mu

5 CEVAP

Zeynepulku

İstememelrine dair ellerinde siz kopek sahiplenmeden önce bir belge yoksa, isteyip istememeleri önemli değil. Aşıları -kuduz- taşma karnesi varsa istediği kadar istemesinler.
Bir kaç yıl önce çıkmış yasaya göre kopek.havlamasi artik gürültü de sayılmıyor. Köpekler de sürekli havlamazlar zaten dediğimiz gibi belli durumlarda.

emreovec

Yani köpek bu ama bir apartman da evcil sahiplenilmiş karnesi olan bie hayvanı öyle kolay kolay insanın elinden alamazlar.

Milovat

Köpekler elbette dertlerini anlatmak için havlarlar ve bunu engellemek ya da azaltmayı düşünmek pek de mümkün değil. Çok havladigi zamanlarda birlikte kalarak onun ne istediğini anlayabilirsiniz. Oyun oynamak istiyor bir tehlike seziyor ya da yalnız kalmaktan korkuyorda havlaması artabilir. Mesela evden çıkarken hunharca havlayan köpekler de var. Eğer yanınızda gelmiyorsa nereye birader diyor sana 😅

Milovat

Apartman sakinlerinin sesten rahatsızlık duyması da en fazla alışma sürecinde olabilir diye düşünüyorum. Barinaktaki canların yaşadığı bir takım sıkıntılar olabiliyor biliyorsunuz. Ya da barınağa gitmeden önce yaşadığı travmalar... Alıştıktan sonra evine ailesine ilk geldigi zamanki kadar havlamayabilir zaten havlasa da dilini artık cozdugunuz için sorun da olmaz merak etmeyin. Arkadaşınızı takdir ediyorum bir cana sahip çıktığı için 🌼

indovf

Çok teşekkürler cevabınız için