Yavru Kedimin Tüyleri Yağlı

Dberfu

Merhaba
Kedim neredeyse 3 aylık bir erkek. 1 haftadır tüyleri böyle ıslak/yağlı gibi. Ilk başta bir yerde ıslattı sandım ama sonradan orası hep öyle kalmaya devam etti. Bu bir sorun mudur? Endişelenmem gerekir mi?

4 CEVAP

Kevserhaksever

Mama kaynaklı olabilir.

Dberfu

Bu arada veteriner tavsiyesi üzerine Virbac Baby kullanıyorum baya da severek tüketiyordu. Gönül rahatlığıyla veriyordum ama endişelendim şu an.

Anonymus179224

Kedinizi düzenli olarak tarıyor musunuz? Kedilerin tüyleri de biz insanlarda olduğu gibi yağlanır zaten, düzenli tarama yaparak tüylerdeki yağ düzeyini de dengelemiş olursunuz 😌

Dberfu

Teşekkür ederim yanıtınız için. Kedim daha bebeklik tüylerini dökmedi o nedenle henüz taramıyordum. 3 aylıkken de taramam gerekir miydi?