Kedim Parazit Kustu

hazalaydin

Dün iç dış paraziti yaptırdım sokaktan yeni sahiplendim. Eve geldiğimde kusmustu uzun lastiğe benzer parazitler gördüm. Veterinerim 10 gün sonra tekrar iç parazit yapacağız demişti. Sürekli benimle uyuyor temas halimdeyiz anlayacağınız. Onda ki toksoplazma insana geçer mi tehlikeli midir cevaplarinizi bekliyorum

6 CEVAP

mihriii

dışkıyla direk temas edip elinizi ağzınıza götürürseniz ancak geçebilir diye biliyorum ama siz tuvaletini temizledikten sonra iyice ellerinizi yıkayın dilerseniz çıkınca totosunu da silersiniz bir yerlere kakası bulaşmasın diye

hazalaydin

Kedimin ağzından falan geçemez yani insana sadace dışkı ile mi geçer

mihriii

kustuğunu unutmuşum ama bi daha kusmaz heralde

mihriii

ben öyle biliyorum ama sizinki kusmuş ya bilemedim

itsmecamila

benim kedim de uzun zaman önce parazit kusmuştu. veterinerimiz o parazitin bizlere de bulaşma ihtimali olduğunu söylemişti.

ka06

Evet geçme riski yüksek bir süre ayri uyuyun. Ic paraziti iğne olarak yaptirirsaniz daha iyi olur. Birde kedi cimi yedirin . Yada temiz yikadiginiz bir cim de olur içini temizler