Kuru Mama Kaç Saatte Bir Verilmeli

sugartgecat

kedimin kabına mamasını koyuyorum acıktıkca yiyo ama kavanozdan yeni döktügümde daha bi istahli yiyo gün icinde ben kabına döksem kavanozdan yedigini yese yemedigini geri koysam kavanoza kokusu gitmemesi icin diger ögününü kac saat sonra vermeliyim gece hep duracak kabında mama sadece evde oldugum gündüzleri yapacagım

7 CEVAP

Pashaoglum

Yavru kediler günde 3 yetişkin kediler günde 2 diye biliyorum ama ben serbest besliyorum, bir kedim olduğu için sorun olmuyor 1 yemek kaşığı koyuyorum bittikçe kabınıda sık sık değiştiriyorum, gece yatarkende 2 kaşık koyuyorum.

Gastronom

Ben kabı bittikçe tazeliyorum

Kedisever80

0-6 aylık yavrular Günde 4 öğün 6-12 aylık yavrular 3 öğün yetişkin kediler 2 öğün

mihriii

ben kavanozdan koyuyorum fazlaca yedikten sonra kavonaza koyuyorum tekrar ama birazını bırakıyorum kaptakini yemeye başlarsa tekrar kavanozdan koyuyorum

sforselin

Yapabildiğiniz kadar sık öğün iyi olur sanırım. Ben de az miktarda koyup gün içinde sık sık ekleme yapıyorum. Kabını boş bırakmamaya dikkat ediyorum.(Bir davranış uzmanı uzun süre -örneğin gece boyu- mama kabının boş kalmasının stres yaratabileceğini söylemişti.) Tam araştırdığım bir konu olmasa da sık öğünlerin üriner hastalık riskini azalttığını da okumuştum. Hatta kendisi de mamasını evde yapan biriydi ve gün içinde bu şekilde öğünler yaratabilmek için kuru mama da kullanıyordu az miktarda.
Neyse yine uzattım ama olabildiğince sık öğünler yaratmak mantıklı bence. Tam anlayamadım sanırım dediğinizi ama benim yaş mama verdiğim zamanlardaki gibi bir şey diye düşünüyorum. Mamaya belli zamanlarda ulaşabilecek, serbest beslenmeyecek diye anladım yani. Ben bu zamanlarda öğününden hemen önce bir süre oyun oynayıp yemeğini veriyorum. Avlandı, sonra da onu yiyor gibi bir simülasyon yani bxhxbhd
Soruya cevap vermektense kendi mantığımı anlattım gibi oldu ama hayat tarzınıza, kedinizin alışkanlıklarına göre değişebilecek şeyler bunlar. Direkt şöyle yapın demek mantıklı gelmedi

Pashaoglum

Kabı dolu dolu tutmakta çok doğru değil ama çabuk bayatlıyor mamalar kuruyor, normalde de iyi muhafaza etmek gerekiyor, ben kavanozlarda muhafaza ediyorum. Yaş mama vereceğim zaman akşam veriyorum, kuru mama düzenini değiştirmiyorum.

sugartgecat

ben de oyle yapacagım buyuk ihtimal tesekkürler