2 Kedim Var Tuvaletleri Aynı Sizin Nasıl..

Oqrenerde06

2 kedim var ayrı tuvalet almıştım baktım aynı tuvalete yapıyorlar diğerini kaldırdım bir sorun olur mu sizce ne yaptıysam ayrı tuvaletlere alıtşıramadım sürekli aynı tuvalete yapıyor ikisi de a

13 CEVAP

Anonymus179224

Evet, sforselin’ in de dediği gibi normalde ideal tuvalet sayısı= kedi sayısı +1 ama evimde benim kullanımıma açık iki tuvaletin olmadığını düşünürsek kedimin neden iki tuvaleti olsun dedim 😂 İki kediniz olduğu için bence en azından iki tuvalete sahip olmalısınız :)

sforselin

Hahahah empati kurmak güzel ama burada biraz yanlış gibi geldi bana. Sizin evinizin sahibi olduğunuzu gösteren belgeleriniz var, tapunuz ya da kira sözleşmeniz mesela. Onlarsa kokularla "evlerinde" kedi olduklarını hatırlarsak da "bölgelerinde" hissediyorlar. Evinizde yeriniz varsa iki tuvalet güzel olur yani onun için :D

NSukun

Benim de iki kedim var iki tuvalet var ikisi karışık gidiyor ikisine de ayirmak için uğraşmadım hiç tek tuvalet olunca çabuk kirleniyor sürekli temizlik gerkiyor koku yapıyor ikitane olsa iyi olur birde gözünüzden kaçıp temizlemeyi unutursanız etrafa pisleyebilirler kirli tuvalete gitmek istemiyorlar çünkü

hikmet987

aynı tuvalete y apsınlar tmeizlik kolaylaşır

Buseckr

İki kedim yok ama tahmin olarak bir kedinizde hastalık varsa bilmediğiniz diğer kedinize geçme olasılığı çok yüksek Allah korusun hastalık olmasın tabi ki ama her ihtimali düşünmek lazım bir şekilde ayrı alıştırmaya çalışmalısınız bence

İki kum kabını da kullanmaları için eski kumdan yeni tuvalete biraz eklerseniz girmeleri kolaylaşır.

sforselin

"İdeal tuvalet sayısı = kedi sayısı +1" deniyor. Yani ideal olarak aslında evinizde 3 tuvaletin olması gerekiyor. Bu tuvaletlerin de birbirine uzak yerlerde olması gerekiyor. Yan yana koyduğunuzda pek bir anlamı kalmıyor yani. Neyse ideal olan bu olsa da yer sıkıntıları nedeniyle birçoğumuz bunu yapmıyoruz/yapamıyoruz. Eviniz müsaitse iki tuvaleti de kullanmaya devam edin bence. İkisinin ayrı tuvaletleri benimsemesi çok mümkün değil ama tuvalet kazalarını önlemek, evde daha rahat hissetmelerini sağlamak için bence kalmalı iki tuvalet de.

Sudekilic

Benim de iki kedim var ve tek tuvalet kullanıyorlar.Temizliklerini sık yaptığım için sıkıntı olmuyor ama kum daha fazla koymak zorunda kalıyorum ve sürekli temizlediğim için çabuk bitiyor.Ayrı tuvalete alıştırmayı denemedim kendi kedilerime çünkğ kardeşler ve her şeyi beraber yapıyorlar alışabileceklerini düşünmedim.

Sudekilic

Benim de iki kedim var ve tek tuvalet kullanıyorlar.Temizliklerini sık yaptığım için sıkıntı olmuyor ama kum daha fazla koymak zorunda kalıyorum ve sürekli temizlediğim için çabuk bitiyor.Ayrı tuvalete alıştırmayı denemedim kendi kedilerime çünkğ kardeşler ve her şeyi beraber yapıyorlar alışabileceklerini düşünmedim.

Bizim evde 3 kedi tuvaleti var, çok odalı diye her yere koyduk. Çünkü apollo oyuna daldığı için son saniye tuvalete koşardı ama yetisemeyip olduğu yere salardi :D Neyse işte. Biz de 2 tane daha koyduk. Buna rağmen hala odamdakini kullanıyorlar. 5 aydir bir kere bile salon ve çalışma odamdakini hiç kullanmadilar. Değişik hayvanlar yani. Arada bir diger ikisine alışmaları icin odamkini kaldırıyorum ama bu sefer tutuyorlar ve saglik sorunu olmasın diye tekrar koyuyorum. Ben de kaldırmayı düşünmeye başladım sizin yorumlari okuduktan sonra.

Oqrenerde06

Nasıl alıştıracağım işte aynı yere yapıyor ikisi de maalesef ayrı ayrı koysam da ikisi de aynı yere gidip yapıyor

Gizemindostu

Diğer kapları kullanması için eski kumu içine koyabilirsiniz. Tuvalete koyup, kumunu koklatın. Yani fark etsin kumunu, alışsın. Tek tuvalet kullanmak pek iyi olmaz çünkü 2 kedi tuvaletini yapınca çok pislenebilir kumu. Hem temizlemenizde zor olur.

Oqrenerde06

güzel bir konuya değinmiş oldum :) herkese de yardımcı olabildiysem. Gerçekten Alıştıramadım En sonunda pes ettim 1 tuvalet koydum o kadar da batırmıyorlar günlük temizliyorum tuvaletlerini ve lındocat kum kullanıyorum asla koku yapmıyor.... Gerçekten Güzel Bilgileriniz Ve Evde Bebeklerinizle Yaşadıgınız Anıları Paylaştığınız İçin