İç Parazit Hapı Kullanan Var Mı Evde Ve Nasıl Veriyorsunuz

bugüb ilk defa evde vereceğim iç parazit hapını nasıl verilir direk ağzına mı koyalım ya da parçalayarak mı veriyorsunuz

3 CEVAP

sforselin

Bir şeyle karıştırmanın çok sağlıklı olacağını düşünmüyorum. İlaçların formuna faydası maksimum olacak şekilde karar veriliyor. Mideye ulaşıp çözünmesi gereken bir ilaçsa mesela toz haline getirmek etkinliğini azaltabilir bile. Hekiminizin kediniz için uygun gördüğü dozu, yine onun uyguladığı şekilde vermek gerekiyor. Hapı dilinin en arka kısmına koyarak yutturabiliyorsunuz. Daha net olması için videolar var internette. Yardımcı olurlar diye düşünüyorum

mihriii

bize caniverm vermişti veteriner hapı toz haline getirip az bi miktar yaş mamanın içine karıştırıp verin demişti ama bütün haplar öyle verilebilir mi bilmşyoruö

NSukun

Çok sevdiği bı yiyeceğin içine toz halinde koyabilirsiniz kedinizi biraz aç bırakıp öyle verin olabildiğince az yiyeceğin içine koyun açığının hatırlama iki lokma alıyor sonrasını yemiyor suda eritip icirince faydası azaliyormus onu tavsiye etmediler ağzının içine koyup yutturabilirseniz daha iyi olur onla ilgili videolar bulabilirsiniz internette