Yaş Mama Ne Sıklıkla Verilmeli ?

Tekirvenusi

Siz yaş mamayı ne sıklıkla veriyorsunuz
Yaş mamanın içine ekstra birşey koyuyor musunuz
85 gr paketin hepsini veriyor musunuz

17 CEVAP

Benim şu an 8 aylık bir yavrum var. Çeşit çeşit mamalar denememe rağmen yaş/kuru sürekli sindirim sıkıntısı ve iştahsızlık yaşıyorduk. 2 gün önce kısırlaştı ve veteriner kontrolünde sindirim konusunda problemi olduğunu öğrendik. Ben işin ayrıntısını bilmiyorum bir hekim değilim ve artık yaş mama ile beslenmeye döndük. Bize sanki yaş mama yasaklı ve kullanılmaması az verilmesi gereken bir şeymiş gibi gösteriliyor ama öyle değilmiş maalesef. Şu an kuru mamayı günde bir kahve fincanı kadar veriyorum ve 85 gr yaş mama veriyorum çünkü kuru mamayı sindiremiyormuş. Bu yüzden sürekli bir kabız, bir ishal oluyordu ve günlük rutinini de etkiliyordu. Uzun lafın kısası ben her gün vermeye başladım önceden her hafta bir kez veriyordum. Balıklı-Kuzulu-Hindili karışık set halinde aldık. 24lü Proplan 74 TL ye aldım petshoptan indirim varmış ancak daha fazla araştıracağım.

Kedisever80

Haftada bir büyük konserve 2 öğüne bölüp kuru mamayla karıştırmadan veriyorum.

Kedisever80

Beslenme Uzmanları Kedilerin haftada En az 3-4 küçük Paket yaş mama yemelerini tavsiye ediyor.

mihriii

haftada bir konserve veriyorum ben iki güne bölerek

NSukun

Haftada iki defa normal malti sade yemiyor benimkiler malti yaş mamanin içine koyup iyice karıştırıp öyle veriyorum

nil7

Hafta da iki kere verebilirsiniz farklı günlere bölerek.

suledoruk

Her gün yarım konserve şeklinde veriyorum ve kuru mama miktarını sabit tuttuğunuz sürece yaş mama verilmesinin kötü bir yanı yok. Ve dişlerini de fırçalamak şartıyla.

Misisimi

Veterinerimizin önerisiyle 100gr’ı 4e bölerek veriyorum. 2 gün yetiyor. Sabah ve akşam olmak üzere veriyorum. Kuru mamayla da karıştırıyorum, dişleri çok gelişmediğinden :)

Anonymus179224

İki güne bölerek haftada iki konserve veriyorum. Zeytinyağı ekliyorum bir de içine :)

mishapamuk

70 gr'lık konserveden tek seferde 10 günde 1 veriyorum. Veterinerimizin talimatı bu yönde..

anjq

iki-üç günde bir 40gr yaş mama veriyorum.

MinikPati191

2-3 günde bir yeni paket açıyorum, bir paket 2-3 gün gidiyor zaten. Bir de mamanın içeriğine dikkat edin gerçek et olsun içinde en az %40civarı, çoğu mamada %4 et var çok az maalesef.

ezginalci

Eskiden haftada 2 kez veriyordum, fakat kedilerin susama duygularının düşük olduğunu ve almaları gereken suyu yedikleri besinlerden almaları gerektiğini öğrendiğimden beri her gün veriyorum.

neslihan99

kedinize hep yaşmamayla besliyorsanız sorun olmaz ama kuru mamayla besliyosanız hafdada bir kez vermenizi öneririm zaten veteriner hekine sorduğumda haftada bir verin dedi

shilohlael

VEDA'nın ilacını kullandığımız için aslında her gün yemesi gerekiyor çünkü ilacı yaş mamaya kırıyorum, hap yutturamam.
Genelde haftada 1 defa 4 güne bölüyorum.