Kısır Mamasına Ne Zaman Geçmeliyim??

Cikokral

Arkadaşlar kedim 6.5 -7 aylıkken kisirlasti .
Veterinere sordum ozaman kısır mamasına geçin demişti ama ben biraz araştırdım 1 yaşına kadar yavru maması kullanın diyenler falan var diye 8 ayına kadar kitten kullandım şuan 8 aylık. Kitten mamasından 1 kavanoz kaldı kısır mamasına geçebilir miyim artık
Kısır mamasından alacağı vitaminler besinler onun için yeterli olurmu yada taneleri daha büyük olduğu için yiyebilir mı.???

5 CEVAP

Buketkazan

Boyut muhtemelen yiyebilir ben de yetiskin veriyorum 5 aydan beri.vitamin olarak da eğer iyi bir mama kullaniyorsaniz yavru veya yetiskin olmasi cok fark etmiyor. Bence kademeli olarak geçebilirsiniz o yüzden :)

suledoruk

Bize de veterinerimiz 1 yaşına kadar kitten yesin demişti 7 aylıkken kısırlaştırdık ama ben 8. Ayda falan kısırlaştırılmış mamaya geçtim. mama kalitesi iyiyse bir sorun olmaz içerikleri hemen hemen benzer oluyor sadece boyut farkı olur o yaştaki bir kedi de o boyutta bir mamayı yemekte çok zorlanmaz

Uzmo

Ben bunu iki gun once sordum, sonraki ay 6 aylikken kisirlastirmayi dusunuyorum ona gore kitten devam edebilir dese veteriner 5 kg mama almayi dusunuyodum. Olabilir aslinda dedi normalden biraz daha az verirseniz kilo almamasi acisindan ama diger vet hekimler brnimle ayni fikirde olur mu bilmiyorum dedi o yuzden birkac hekime daha danisicam. Onun disinda veterinerlerde satilan kisirlasan yavru kediler icin ozel ayri bir mama oldugunu da soyledi, bunu da sorabilirsiniz veterinerinize, virbac in demist sanirsam tam kesin hatirlamiyorum ama sorarsaniz soylerler

caglaauzun

benim kedim 7 aylıkken kısırlaştı ve kısır mamasına geçtik biraz sorun oldu açıkçası. daha sonra yavru mamasına geri döndük ve aşşırı bi kilo alımı olmadığı sürece 1 yaşına kadar devam edeceğim. veterinerimiz de etsek daha iyi olacağını söyledi. her kedide aynı şeyler olacak diye bir şey yok ama tabii

Cikokral

Aynı markayı kullanıyorum proplan tavuklu kitten veriyorum şimdi proplanin streilised kısır tavuklu mamasına geçtim bugün karıştırmaya başladım bakalım umarım sorun çıkmaz