Kedi Kısırlaştırması ?

Tekirvenusi

Kedim 5 aylık ve 1 hafta sonra kisirlastirilacak bu konu hakkında tecrübeleri olanlar yazabilir mi
Dikkat edilmesi gerekenler kedimin hayati tehlikesi var mı yediklerinden etkilenir mi yapılmaması gereken şeyler var mı
Lütfen boş geçmeyin 😢🐾

9 CEVAP

Uzmo

Ben de sonraki ay kisirlastircam surekl iinternette bunu arastirmadayim.
https://www.suzionline.com/kedi/disi-kedi-kisirlastirma-mujganin-kisirlastirma-sureci/

Internette boyle bi yazi okudum cok adim adim sureci anlatmislar size de faydali olur belki

oguzhantk

ben erken olduğunu düşünüyorum ama veteriner daha iyi bilir tek bildiğim kısırılaştırarak ona büyük bir iyilik yapacağınız

SerraYanmaz

Öncesinde mutlaka kan tahlili yaptırın ve tartılsın mutlaka

Daha çok küçük en az iki ay daha beklemelisiniz ve en az 2.5 kg olması gerekiyor ben önceki hafta dişi kedimi kısırlaştırma yaptırdım 8 aylıktı

mihriii

benimki de dişi veteriner 6 aylıken yapalım dedi ama 5,5-6 aylıkken yapılabiliyormuş sanırım kilosu da evet en az 2,5 kilo olmalı

Superisi814

Merhaba ,
Yavru henüz küçük ise bence operasyon tarihini ertelemek ile baslayin.

gayelise

Dişi kedilerde yaş fark etmiyor biz 7.5 aylıktı kisirlastirdik daha önce kisirlastiracaktik ama çok küçük gözüktüğü için gözümüze kiyamadik 🙂 öncelikle ameliyat sonrası onu küçük bir odada kapalı ve sıcak bir yerde tutmanız gerekiyor ayrıca yanından ayrilmamaniz gerekir sürekli başında olmalısınız boyunlugu istemeyebilir dikislerini yalamamasi için kedinizin huyuna göre bir çözüm bulmanız lazım kıyafet giydirebilirsiniz ama bol olmalı dikişleri sıkmasın ve rahat olması açısından dikişleri ilk zamanlar yalamamasi gerekiyor veteriner daha ayrıntılı bilgi verir bu konuda zaten ameliyat sonrası karın bölgesinde şişlik oluşabilir endişelenecek bir durum yok zamanla iniyor ama uzun bir süre inmezse veterinere danismakta fayda var koşturup zıplamamasi lazım bu yüzden gezme alanını daraltabildiginiz kadar daraltın arada bir yanınız da diğer odaları gezmesi için çıkarın ama yerine geri getirin 10 15 güne tamamen iyileşmiş olur zaten

gayelise

Ayrıca ilk birkaç gün mama yiyemeyebilir sert olduğu için bu yüzden yaş mama bulundurun yumuşak şeyler yemesi lazım kusması da olabilir narkozu atması için korkmaniz çok normal ama sonucunda iyi ki ameliyat olmuş diyeceksiniz merak etmeyin

Tekirvenusi

Hepinize teşekkür ederim