Sokak Kedisi Isırığı

busradoner

En fazla bir buçuk aylık gözü iltihaplı bi sokak kedisi kardeşimin elini ısırıp çizdi bir parmağı normalden fazla sıcak ,şu an hastaneler kuduz aşısı yapamayacaklarını söylüyorlar biz ne yapabiliriz bilgisi olan yazabilir mi ?

3 CEVAP

ZehraBulutt

Aşıya gerek yok kedilerde kuduz olması milyonda bir ihtimal, o kadar küçük kedide zaten olmaz. Kardeşiniz eline buz koysun bir de fucidin sürsün bitti gitti. Korkacak bir şey yok.

Karameeell

Hiç birsey olmaz benim elimi görseniz faça atmış gibu oldu hepsi sokak kedisi çok şükür hiç birsey olmadı olsa bana olurdu.. Ayrica bir buçuk aylık bir kedi zaten sedece çizer derin değildir yani.. O miniğin gözünü ılık suya batırılmış pamuk ile silin lütfen.. Çay da olur bırakmayın öyle gözlerini kaybeder =(

emreovec

Kuduzu bilemem. Pek sanmıyorum kuduz olacağını ama muhtemelen parmağı enfeksiyon kapmış olabilir.

Yarayı batikon ile temizkediniz mi ?

Biraz daha gözlemleyin. Şişer ve yanma devam ederse hastahaneye gidin antibiyotik gerekecektir. Enfeksiyon kaptıysa öyle kendi kendine geçmez.

Ayrıca kuduz için de zorlayın bence. Olmaz olmaz ama olacağı tutar.