Davranış Bozukluğu...

suledoruk

Kedim bulduğu her poşeti ambalajı yemeye çalışıyor geçen hafta bu yüzden endoskopi yapılarak midesi yıkandı.veterinerimiz davranış bozukluğu olduğunu söyledi. Bugün yine bir poşetin neredeyse tamamını yediğini farkettim ve kıyafet dolabımın içinde bulmuş normalde göz önünde bırakmıyoruz artık... Sürekli takip etmem ve gözetlemem gerekiyor ama bu durum ciddi anlamda çok yorucu böyle bir şey yaşayan var mı varsa ne gibi önlemler aldınız yazabilir misiniz (veterinerimiz yediklerini kolay çıkarabilmesi için VEDA PHYTOMINS FOR HAIRBALL diye bir ilaç verdi kullanmaya başladık ama daha önce kullananınız var mı etkili bi ilaç mı yabancı cisim konusunda işe yarar mı ?)

9 CEVAP

ZehraBulutt

Kediniz acaba sıkılıyor mu, benimkiler 3 tane olmalarına rağmen onlarla ilgelenemediğim zaman daha çok yapıyorlar vöyle şeyleri. Sizinki tekmiş bir de sıkılır haliyle bence. Bu arada dediğiniz ürünü kullanmadım ama veda markasının takviyeleri çok iyi eminim o da iyidir.

ZehraBulutt

Bence davranış bozukluğu sayılmaz bu ya, merak ediyorlar, sonra da dillerinin yapısı yüzünden yutuyorlar. Benimkiler de böyle, ortada hiçbir şey bırakmıyorum o yüzden. Dolaplarda da çocuk kilidi var size de öneririm :)

mihriii

bizimki de saç,kum vb yiyodu vitamin eksikliğinden kaynaklanabileceği için gimcat kitten paste kullandık ve geçti artık geçen yine kum yemeye başlamıştı ama sonra farkettim ki maması mama kabında bayatladığı içğn az yiyomuş ondan vitamin eksiklipi oluyodu heralde buna da bi çözüm buldum daha çok yiyo ve bi sorunumuz kalmadı sadece bi yerden ip sarkıyosa yemeye çalışıyo

suledoruk

Evet gün içinde çok sıkılıyor 24 saatin 20 saati oyun oynuyoruz resmen. Artık sıkıntıdan mı yapıyor yoksa gerçekten manyak bir kedim mi var bilemiyorum jsnsjsns ama baya yorucu bir durum diken üstündeyiz sürekli. Meraktan yapsa bir defa yer ama tekrarlamaz ilgisiz de bırakmamaya çalışıyoruz ama bakalım daha ne kadar devam edicek. Çocuk kilidi iyi fikirmiş çok teşekkür ederim.

suledoruk

Mamasında vitamin oranları iyi diye vitamin almayı aylar önce bırakmıştım dediğiniz olabilir aslında vitamin takviyesine başlayabilirim bakalım düzelecek mi teşekkürlerrr. evet bir de ip yiyor poşetin yanında normali yok bunların :D

ZehraBulutt

Çocuk kardeş istiyor o zaman :)

mihriii

xlempsmzpampx gerçekten normal değiller annem örgü örmeye çalışıyor asla ördürmüyor kadına bi de veterinerinize sorabilirsiniz ne olur ne olmaz fazla vitamin de zararlıymış galşba

mihriii

@merve203 poposunda ip,saç vb kalırsa sakın çekmeyin bağırsakları birbirine dolanabilirmiş çok tehlikeliymiş o kendisi çıkartır çıkarttıkça siz dikkatlice kesebilirsiniz

Merve203

Bizimki de oyle. Evde onun yiyebilecegi her seyi kaldirdik. Ama buna ragmen gecen kilimin iplerini sokup yemisti. Popodan cikardi tabi onu. Bir keresinde neredeyse yarim metresen fazla ip cikardim poposundan. Benim ince askili kiyafetimin askisini bile koparip yemisti. En sevdigi sey toka. Bulunca kacirip yer.:))) yani gecmis olsun size her seye dikkat etmelisiniz.