Kedimde Yara Çıktı

Arkadaşlar kedimde yara var. Hekime götürdüm iç parazit aşısından kaynaklı iğne yarası olduğunu söyledi ve krem verdi hoc bir faydasi olmadı kremin. Kendi veterinerimize danıştım sizin yaptığınız iğneden olmuş dedim kabul etmedi. Aklımı kaçıracam dohru düzgün bişey diyen yok başına gelen varmi nolursunuz birsey söyleyin içim çıktı aglamaktan delirecem KABUKLU HALI ILK ZAMANLARDAN. KABUKSUZ HALI BUGÜN ÇEKILDI KABUK UFALDI VE KOPTU BUGÜN.

8 CEVAP

Merve203

Merhaba ayni yara kedimde de vardi. Vet goturdum ve enjeksiypn yarasi dedi yani igneden kaynakli. Baticon ile temizleyip ficudin krem surdum bir sure sonra kabuklasti ve dustu ama orada tuy cikmadi. Birebir ayni yara

Superisi814

Merhaba,
Kabuksu - hali ciddiye alınması gereken bir durum.Mutlaka başka bir veteriner hekime gösterin mutlaka..

@Merve203 aynisi degilmi ? Banada igne yarasi dedi hekim ama hep gitigimiz veteriner üstune almadi kesinlikle benlik degil dedi ben ordan igne yapmıyorum dedi. Bakip bakip ağlıyorum inşallah gecsinde tüy cikmasin birsey olmaz yeterki kötü bişey olmasin. Tesekkur ederim bilgi için

Merve203

Orada yara olusmasi icin tam oradan igne yapilmis olmasi lazim. İgne olurken kediniz yanlis bir hareket yapinca bu yara olusuyormus. Birebir aynisi bu arada. Sekli bile ayni. Fakat sizinki biraz sulanmis kabuk dusunca. Baticonla temizleyin gunde iki kez ve dedigim kremi surun. Bir sure sonra kurutuyor zaten orayi. Hemen gitmiyor yara. Bir ay falan kabuklu haliyle duruyor sonra o da dusunce derisi kaliyor sadece.

Yarın başka bir veterinere götürecem inşaallah dediginiz gibidir benim kızımda da teşekkürker 🙏🏼

catOsz

Merhaba, benim kedimde de fark ettim bu yarayı. Sizinkinin üzerinden baya zaman geçmiş şu an ne durumda benim götürdüğüm veteriner de penisilin grubu ilaçlardan sonra böyle olduğunu endişelenmemem gerektiğini söyledi ama içim rahat etmiyor. Kedimin davranışları gayet normal bu arada. Umarım kötü bi şeyi yoktur :(((((((((

@Superisi814 yorum yazmasinida bilmiyorum etiket olacakmi acaba. Yara 1 tane kabuklu halini 2 hafta falan önce cekmiştim ayni yara yani kabuk koptu bugün 😔

@catOsz arkadaşim yorumu gec gordum. Benim kedim masallah cok iyi ben yarayi elma sirkesiyle silerek gecirdim. Her gun 2 kere elma sirkeaini pamuga dokup yarayi incitmeden ince bi şekilde ustten sildim bi kac gune o sert kabuk dustu delik gibi bisey gorundu ama sakın korkma oda kapaniyor 2,3 gune. Gecmiş olsun