Kedim 1 Hafta Önce Doğum Yaptı Ve Emzirirken Göğüsü Yara Oldu Ne Yapabilirim???

minazeynep

  1. Foto daki gibi önce kanadı sonra yara oldu veterinere götürdüm antibiyotik iğne yaptı ama pek fark yok gibi daha önce başına gelen var ise yardımcı olursa çok sevinirim 😔😔

5 CEVAP

Superisi814

Oy kuzucuk geçmiş olsun.😔
Emin olmamakla beraber , bir şey paylasmak isterim.Bazen protein yüklenmesi nedeniyle alerji olabiliyorlar , ya da mama içeriginden dolayi.Bu şekilde kızarikliklar gözlemlenebiliyor.Bana alerjik reaksiyon verenleri hatirlatti.
Acaba bir yandan da mama içeriğini dikkate alarak, bünyesinin alerjil reaksiyon vermiş olup olamiyacagini mi gözlemleseniz.
Acil şifalar dilerim 🙏

Geçmiş olsun yazık lütfen yara olan memesini yavrular emmesin çok canı yanar mutlaka iyi gelen bi krem vardır sürüp üzerini kapalı tutmaya çalışın bı kaç gün araştırma yaptım az önce ama pek faydalı bir şey bulamadım çok üzgünüm

Crystalin sprey işe yarayabilir veterinerinize bir danışın ısterseniz cok geçmiş olsun

Oqrenerde06

Horbuk gibi emmişler valla yavrunun memesini anne göğüs ucu kremleri var lansinoh onlardan alıp sürün tahrişi azaltır... Emilimi hızlı olduğu için yavrulara da zarar vermez anne sürdükten sonra emzirme işlemi de yapabilir hemen rahatlar anne de...

Themis_hy

Karnı da kıpkırmızı çok kötü olmuş :(( veterinere götürün bence. Yavrular emdikçe acı çekiyordur