Kediler Neden Ayakta Tuvalet Yapar?

1622yl

Kediler neden tuvaletin içindeyken ayakta tuvaletini ayakta yapar?

2 CEVAP

emreovec

Ayakta yapar derken :))

Ön patilerini kum kabinin yanlarına veya duvara koyup arka patileri kumdayken gibi bir sey ve sadece kaka yaparken bu şekilde yapiyorlar. Her şey normalken bir anda başladıysa veterinere danışmak lazım. Bir çok sebebi olabilir. Eğer yavrulugundan beri yapıyorsa, yani alışkanlık, normal oluyor. Muhtemelen annesinden görmüştür. Genelde kum kapları küçük olduğunda böyle alışkanlık olmaya başlar.

Artemis her şey normalken bir gun ayakta kaka yaptığını gördüğümde anladim ki zorlanıyor. Biraz takip ettim ne durumlarda bu şekilde duruyor diye. Çiş yaparken normal yapıyordu, sonra kakaya sira gelince bir kaç dk kazmaya başlıyor ve sonra ayakta durup yapiyordu. 2 3 gun baktık sürekli böyle yapinca veterinere götürdüm. Ishal olduğu ortaya çıktı. Probiyotik tavsiye etti. 2 güne normalleşti.