Kedimim Mamasini Degistirdim

Merhablar. Kedim 4 aylik ve bu surecte Royal Canin Baby Cat kullaniyordum ayni markadan devam etmedim ve Hills kitten kullanmaya basladim. Sanki kedim eskisinden daha az mama yiyor. Mamayi mi sevmedi anlamadim ki 🙃 sizin fikirleriniz nelerdir merak ediyorum açıkçası

4 CEVAP

tugbatugba80

Mama almadan önce numune olarak alırsanız ona göre haraket edebilirsiniz. Kedinizin yemesine iştahına göre

kaanpolat

Royal canin de çok fazla lezzetlendirici katkı var o yüzden daha çok seviyorlar bende orijen e geçtiğimde az yiyordu meğerse doyduğu için az yiyormuş royal canin doyurmuyor o yüzden çok yiyorlar kedi sahioleride sonra kedim bu mamayı çok seviyor diyor

dipsy_dipsy

Benimki de tam tersi royal canin sevmedi. Hills aldım onu da ilk zaman yedi sonra mırın kırın etti zar zor yiyor. Hamile olduğu için veriyorum ben bu mamayı. Artık elimde vermeye başladım belli saatlerce gidip bir avuc veriyorum eski mamadan da çok az koyuyorum karışık yiyor hepsini

Yani surekli mamada degistirmek istemiyorum sevmezse ne yaparim diye dusunuyorum kara kara😔 kedi tecrubesi cok fazla olan bir arkadasimla konustum ben mama degisimine karsi degilim donusumlu mama kullaniyorum bir problem olmuyor dedi ama kedinin damak tadi gelistikce yedigi mamayida yemiyor ve cikmaza giriliyor diye konusanida duydum 🤦🏻‍♀️