Kabızlık Sorunu, Lütfen Yardım!!

Arkadaşlar selamlar. 9.5 aylık bir british shorthair erkek kedi sahibiyim. 2 aylıktan itibaren fitmin kitten mama ile beslendi. Son 1 aydır da Proplan Junior kitten ile beslendi. O zamandan beri dışkılama azalması ve dışkısı sertleşmeye başladı. 2 hafta önce kısırlaştırdık, şimdi de proplan kısırlaştırılmış somonlu mamaya geçtik. Kabızlık devam ediyor. Bu kısırlaştırılmış mama bize biraz sert geldi ama kabızlık proplan Junior kitten ile başladı diyebiliriz. Kabızlık dediğim de şu günde 1 bazen 2 günde 1 çıkıyor. Dışkı sert, koyu kahverengi, tek tek yuvarlak topçuklar şeklinde. Her gün sabah ve akşam az miktarda zeytinyağı veriyoruz, hiç yaş mama vermiyoruz, her gün gimcat malt da veriyoruz. Sizin önereceğiniz ne olur? Var mı bir çözümü? Bir yerlerde yanlış birşey mi yaptık?

2 CEVAP

Anonymus179224

Neden yaş mama vermiyorsunuz:)?

Gimcat Gastrointestinal Paste kabızlığa iyi geliyor. Yorumlarını okuyabilirsiniz. Bana da buradan biri önermişti.