Kedi Kulak Uyuzu Ve Kulak Temizliği Önerileriniz

nil7

Kedimde kulak uyuzu var krem sürdü veteriner ama bunu engellemek için başka neler yapılmalı bu duruma sebep olan nedir?
Kedilerin kulak temizliğini ne sıklıkta yapıyorsunuz?
Kişisel temizliklerinde kulakları için önereceğiniz bir losyon var mı?
Bildiklerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

6 CEVAP

Cook

Oridermyl krem oldukça başarılı bu konuda.Normal şartlarda haftada 1 2 kez temizlemek yeterli fakat sizin durumunuzda günde 2 kez tsmizlenmesi daha uygun olur.Makyaj pamuğuna dr animal,crystalin tarzı bir sprey sıkıp kulağını silebilirsiniz,kediniz aşırı bir tepki vermiyorsa direkt kulağına sıkmak daha etkili,tabii ki dibine kadar sokmadan.Geçmiş olsun

anjq

bizde veteriner tavsiyesi ile Oridermyl krem'e başladık.

baddem

Biz de aynı durumdan müzdariptik. Günde 2 kere temizledik. Şimdi de kulak enfeksiyonu var biz Ear Drops solüsyonla temizliyoruz güzel temizliyor.

ezgcn

Benim de kedimin kulak uyuzu vardı bir solüsyon vermişti veteriner onunla günde 2 kere kulak çubuğuyla kulağını temizliyorduk ama farklı tedaviler de eminim vardır

nil7

Oridermyl sıkmıştı veteriner ama bunu alıp başlamak en mantıklısı sanırım,veterinerdeki tüp şeklindeydi sıkıp ovuşturdu hafifçe içine dağılsın ilaç diye her gün temizlemeye çalışıyorum zamanla yok olur inşallah çok teşekkür ederim sizlere de geçmiş olsun 🙏

nil7

Allah şifa versin hepsine de çok geçmiş olsun tez zamanda düzelirler inşallah 🙏