British Longhair Mı Chinchilla Mı?

Anket

British Longhair
(18 oy)
Chinchilla
(23 oy)
Diğer
(4 oy)
Toplam (45 oy)

Merhaba 2 ay oldu kedimi sahipleneli. Sahiplenirlen british longhair olduğu, annenin de babanın da british olduğu söylenmişti fakat veterinerim chinchilla olduğunu söyledi. Eğer chinchillaysa anne ya da baba bilgisi de yanlış verilmiş demektir. Sizce kedimin cinsi nedir?

16 CEVAP

Monaroka

Yavru olduğu için net birşey söylenemez ikisi de birbirine benziyor çünkü. Siz benim kedim şu deseniz de birileri çıkar sen yanlış biliyorsun doğrusu bu der o yüzden hiç yormayın kendinizi

Ecemecme

Chinchilla gibi geldi bana da. Sağlıklı olsun da gerisi çok önemli değil bence.

ilkim2410

Chinchilla gibi :) Allah uzun ömürler versin.

Kedisever80

British longhair bence. Büyüyünce daha ortaya çıkar Cinsi

Kesinlikle öyle :) sadece soran insanlara daha net bilgi verebilmek, doğrusunu öğrenmek adına sordum yoksa hiç önemi yok

Gmz91910

Bana da longhair gibi geldi aslinda :)

emreovec

Chinchilla daha çok İran kedisine benzer. Sizin arkadaş British.

siriniko29

Veterinerden tabi ki daha iyi bildiğimi düşünmüyorum ama bence yavrunuz british longhair. Yüz yapısının chinchillaya benzediğini düşünmüyorum. Sağlıklı ve uzun ömürlü olsun

pablooo

ben de longhair diye düşünüyorum çünkü longhair'ların boynu (boyu değil boynu) daha uzun olur. maşallah, çok sevimli :)

Açıkcası ben de british olduğunu düşünüyorum. Chinchillaların gözlerinde vir sürme olduğunu okumuştum bizde öyle bir şey yok :)

ebrardogan

Longhair net. Longhairler hem daha uzun hem daha zayıf olurlar.

kittenlove01

benim chincilla kedim var ve bebekliğinden beri gözleri sürmeli. en ayırt edici özellikleri bu sanırım. bence kediniz longhair, tabi emin değilim yine de :) tüyleri kadar uzun ömrü olsun çok şeker

theyusra

yüz tipi açık bir şekilde british longhair, chinchilla'ya sadece tüy olarak benziyor açıkçası :D ayrıca çok tatlı bir bebiş 🥺

CalicoMinos

Merhaba kedin
Fars kedisi, yuvarlak yüzü ve ufak ağzıyla ayırt edilen uzun tüylü bir kedi cinsidir. İran üzerinden dünyaya dağılımı Horasan'dan ihraç edilen kedilerin 1620'li yıllarda Pietro della Valle tarafından Ankara üzerinden İtalya'ya gelmesiyle başlamıştır

Büyüğünce chinchilla iran kedisine benzeyecek ama cinsi Fars kedisi senin dediğin o kedi yüzü yuvarlak gibi oluyor ve gri olur

CalicoMinos

Kesinlikle Fars kedisi olduğunu düşünüyorum kediniz çok benziyor ama yinede yanlış bir bilgi vermek istemiyorum o yüzden veteriner arkadaşlara soracağım intarnette Yaz Fars kedisi çıkar çok benziyor