Kedim Mamasını Sevmedi

indovf

Merhaba. Bugün farklı mama aldım oğluma. Yemeyi reddediyor. Daha önce 3 farklı mama kullandım ve değişikliği hiç yadırgamazdı. Muhtemelen tadını sevmedi. Açlıktan ölmemek için verdiğimden saatler sonra biraz yedi o kadar. Şimdide mama kabının önünde bana bakıp miyavlıyor üzgün üzgün. Sonradan alışıp sevme şansı var mı? Yada beğenmesi için yapılabilecek yöntemler?

3 CEVAP

Tekirvenusi

Sanırım yok ama çok sevdiği şeyler varsa mamanın üzerine koyabilirsin balık yağı et suyu malt gibi

Tekirvenusi

Sanırım yok ama çok sevdiği şeyler varsa mamanın üzerine koyabilirsin balık yağı et suyu malt gibi

ebrukaratas

Mama değiştirirken 1 haftaya yaymak gerek diye biliyorum. Birinci gün önceki mamanızdan yüzde 75 yeni mamadan yüzde 25, üçüncü gün yarı yarıya, 5. gün yeni mamadan yüzde 75 eski mamadan yüzde 25 şeklinde. Eski mamayla yeni mamayı bir hafta boyunca bu şekilde karıştırarak verirseniz ishal gibi sorunlar da olmaz. Bu yönteme rağmen kediniz mamayı reddediyorsa inatlaşmamak lazım :(