Dışkıya Basma

Merhaba kedim 4 aylık. Çişini yapmak için kutusuna giriyor ve kısa sürede çıkıyor ama konu kakası olunca işler değişiyor. Hem yapmadan hem de yaptıktan sonra bazen 5 bazen 10 dakika kazıyor. Kakasının üstünü kapatmak için geri dönüp kokladığında kakasına basıyor. Bu uzun kazma çabası sonucu hem çok toz çıkıyor üstü başı toz oluyor hem de kakasına basıyor. Daha önce okumuştum kum kabı küçük olabilir diye ama kum kabımız oldukça büyük. Görüşleriniz nelerdir. Büyüyünce geçer mi? Teşekkürler

5 CEVAP

Betullsusam

Merhaba (: Kedi dostumu 4 haftalıkken sahiplenmiştim aynı sorunu bende yaşıyordum büyüyünce bu sorun geçiyor merak etmeyin. Çıkar çıkmaz hemen totişini patilerini silin ıslak mendille öyle öyle anlıyor. Bi de daha minik olduğu için yapmak istediklerini tam yapamaz yavaş yavaş oturur hareketleri. Hangi kumu kullanıyorsunuz bilmiyorum ince taneli kokulu kum kullanabilirsiniz. Benimki şu an 10 aylık 4 haftalık halinden bu yana vancat cat litter lavanta kokulu kumunu kullanıyorum tavsiye ederim fiyatı da uygun ve performansı aşırı iyi. Kokusu da öyle (: Başka kokuları da var tavsiye ederim. Kısacası korkmayın bilerek yapmıyor zaten büyüdükçe o sorun geçecek, algıları gelişecek. Dostunuzla iyi günler dilerim (:

Salihaylmz

Benim kesim de yaklaşık 4 aylık aynı sorun bazen bizde de oluyor. Kakasina nadiren basıyor çok kazıyor üstü toz olmuyor ama uzun süre kazıyor ve dışarıya çok kum atıyor. Galiba kum kabı artık küçük oluyor ve kum az geliyor heralde. Ben de kabını büyüteceğim heralde ondan

mericcdoga

Kakasının kokusunu almaya devam ettikçe üstünü kapatmaya çalışıyor olabilir. Kokuyu daha hızlı hapseden bir kuma geçerseniz kazma süresini azaltabilirsiniz

Gizemmii

Benim kedim de hep partilerini batırıyor tüm gücüyle kazıyor mundar ediyordu her yeri hele parçalanmış dışkı temizlemek allahım çok zor Bence de kokuyu hapseden bir kum al çünkü kokuyu alırsa dönüp başa sarıyor bu da genelde dışkı yumuşayınca falan oluyor

Super tavsiyeler deneyeceğim çok teşekkürler