Gaz Anestezi

betul18

kedimin yarın kısırlaştırma randevusu var ama yaşadığım ilçede gaz anestezisi yapan yer yok herkes gazı önerdiği için de korkuyorum ilçe dışına götürsem arabada stres olur diye korkuyorum zaten veterinere gittiğinde kalbi güm güm çarpan bir kedi belediye gibi kalitesiz ilaç vermiyorum korkmanıza gerek yok demiş veteriner napıyım?

5 CEVAP

suledoruk

Gaz anestezi tavsiye ediliyor genelde çünkü daha doğal. Hayvan kendi nefesiyle uyuyor kendi nefesiyle uyanıyor demişti veterinerimiz imkanınız varsa gaz tercih edin ama yapmıyorlarsa da diğer normal anestezide kendisine gelmesi daha uzun sürer dediğim gibi.

Cook

Bizim veterinerimiz gaz anestezi bulunduğunu fakat erkek kısırlaştırma ameliyatlarında kullanmaktan yana olmadığını söyledi.Zaten işlem en fazla 10 15 dakika sürüyor,alacağı anestezi miktarı çok az herhangi bir zararı olmaz fazladan 2 3 saat daha mayışık olur,isterseniz gaz yapalım ama ben önermiyorum gaz anestezinin dozunu ayarlamak daha zor,biz uzun süren ameliyatlarda tercih ediyoruz genelde dedi 🤷🏻‍♀️

suledoruk

Uyanması kendine gelmesi daha uzun sürer gaz anesteziye göre. Geçmiş olsun

Oqrenerde06

En iyisi gaz anestezi ben çok araştırdım gerçekten yapan yere götürün...

betul18

@Cook çok teşekkürler içim çok rahatladı bizimki de benzer bir şey söylemiş şimdi farkettim