Kedi Aknesi Midir? Bu Nedir Acaba?

Merhaba kedimi okşarken böyle birşey çarptı elime dokununca kedim hiç rahatsız olmadı kaçmadı da nedir bu? Daha önce yaşayan var mıdır?

6 CEVAP

Milovat

Kedinizi yakın bir zamanda aşıya goturdunuz mü? Kedi aknesi genelde çene ve ağız çevresinde oluyor. Bu kabuklanmiş enjeksiyon yarasına benziyor.

golsahyildirim

Kedi aknesi böyle değil, çene-ağız-burun kısmına doğru yayılan siyah kabuklar şeklinde oluyor😞

Yaklaşık 1 ay kadar önce kuduz aşısı olmuştu ondan mıdır yani

Milovat

resimag.com/p1/7860f48dd47e
Bizimki de bu şekilde kabuk tutmuştu kabuğu tararken çıktı. Yaklaşık 3.5 hafta oluyor sanırım. Muhtemelen enjeksiyondan ötürüdür bölgeyi batikon ya da dr.animal ile temizleyip gözlemleyin eğer yara buyur ya da yayilirsa bir hekime başvurursunuz

Cok teşekkür ederim :)

Miemey123

Acaba konumu nerede kedinizin memesi olabilir mi? :)