Tuvalet Eğitimi

Ritaa

Merhaba, şımarık ve hareketli 3 aylık bir köpeğim var bir türlü tuvalet eğitimini yapamadık. Köpek çitine ilk başlarda ped serdik fakat hepsini pamuğu çıkana kadar parçaladı daha sonra ızgaralı tuvalet setinden aldım işine gelirse yapıyor işine gelmezse yapmıyor o yüzden evde rahat salamıyorum konu hakkında tecrübesi olanlar yardımcı olabilir misiniz

5 CEVAP

zibityus

aşıları bittiyse her 3 saatte bir dışarı çıkarın alışır

Anonymus179224

Şöyle bir yöntem biliyorum: Evinizde bir oda seçiyorsunuz(mümkünse küçük bir oda) ve odanın tabanını tamamen gazete veya pedle (ped daha iyi bir tercih olacaktır 🙂) kaplıyorsunuz. Aradan biraz zaman geçtikten sonra pedlerden birini alıyorsunuz. 4-5 günde bir ped alarak son bir ped kalana kadar devam ediyorsunuz. Sonunda odanın zemininde tek bir ped kalıyor ve köpeğiniz buraya tuvaletini yapıyor. Köpeğim yok ama bu yöntemin işe yaradığını duymuştum, isterseniz bir şans verin :)
Not: Kirlenen pedleri alıp yüzeyi temiz bir pedle kapatmayı ihmal etmeyin ;)

Anonymus179224

Pedleri parçalıyor demişsiniz, şimdi gördüm :/ Büyük bir naylonla deneyin isterseniz, üstüne bir şey seremezsiniz belki ama zaten kolay temizlenir. Gün geçtikçe de bir miktar kesersiniz ucundan:)

Whitedog

merhaba, tuvalet alışkanlığının oturması için henüz erken, kasları tam olarak gelişmedi çünkü.aşılar tamamlanıp dışarı çıkma vakti gelene kadar sadece göz yumacaksınız sanırım, zaten kısa bir vakit kalmıştır. aşılar tamamlandığında gün doğumundan sonra maksimum bir saat sonra ilk çıkışı yapmak kaydıyla üç saatte bir dışarı çıkarabilirsiniz, kısa gezintilerle alışacaktır dışarıya yapmaya. zamanla büyüdüğünde de bunu günde 3 sefere döndürürsünüz, eve tuvaletini yapmaz böylece. sabır, kararlılık ve süreklilikle bunu uygularsanız büyüyünce sıkıntı yaşamazsınız :)

Ritaa

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 😊