Yavru Kediyi Ne Sıklıkla Banyo Yaptırmalıyım

Ceren2121

Kedimi ne zaman banyo yaptırmalıyım

14 CEVAP

Betullsusam

Yavru kediyi yıkamanıza gerek yok. Büyük kediler için ise çamura bulanmadığı, çok aşırı pislenmediği takdirde yıkamak sakıncalıdır. Dışarı gezdirmeye çıkardığında çok aşırı pislenirse ancak o zaman yıkayabilirsin. Onların da bizim kafa derimiz gibi tüylerinin altında o tabakada bi deri var. Nasıl ki saç köklerinin bağlı olduğu kafa derimiz kendisi yağlanıp saç köküne koruma sağlıyorsa onlar içinde durum böyle. Tüylerinin altında ki deri koruma sağlayacak özel bi yağ üretiyor. Çok sık yıkarsan tüyleri dökülür, seyrelir, kedi kendini sağlıklı ve temiz hissetmez. Bırak kendi diliyle temizlik sağlasın kendine. Diliyle kendini steril ediyor. Yıkaman gereksiz ve duruma bağlı sakıncalı. Yıkama.

Betullsusam

Ve ayrıca yavru kedi daha gelişimini tam tamamlayamadığı için çok hassas olur aynı bir insan bebeği gibi bu yüzden dikkatli olmalısın.

Anonymus179224

Zorunlu olmadığı sürece hiçbir zaman.

Ayben02

Evet zararlı kediyi sık yıkamak derisinin altındaki yağ tabakasına zarar verir ve bu nedenle cilt hastalıklarına sebebiyet verir ( hastalık, zarurî durumlar vs. hariç ) zaten evden çıkmayan bir kedinin yıkanmasına gerek yok ki tertemizler

Ceren2121

Zararı varmı acaba

Merve203

Evet cok buyuk zararlari var. Lutfen ve sakın yikamayim. Zaten asla kotu kokmazlar kendilerini temizliyorlar.

miyathecatt

Yıkamayın kesinlikle

Myyildirim

Yıkamayın. O zaten kendi kendini temizliyor. Hatta o kadar iyi bir temizlik ki bu biz bile bazen o kadar temiz olamıyoruz.

Kurta057

Ya sana kedi verenin ben aklını merak ediyorum cidden kediler yıkanmaz hala zararlı mı diyor kediye üzüldüm şuan

Zeynepulku

Zorunlu olmadıkça hic yikamayin.

ZehraBulutt

Hiçbir zaman

pablopicasso

Aslaaaaa

CanKurtaran

Zorunlu olmadikca yikamayin eger bir yeri kirliysede o bolgeye kuru sampuan ama kesin kuru olsun kedilere ozel petlebiye yazDiginda cikar o bolgeye sur o kendi yalasin merak etmeyin hic bir sekilde zehirlenme olmaz cunku kuru sampuandir o yaladikca orasi temizlenir

CanKurtaran

Zorunlu olmadikca yikamayin eger bir yeri kirliysede o bolgeye kuru sampuan ama kesin kuru olsun kedilere ozel petlebiye yazDiginda cikar o bolgeye sur o kendi yalasin merak etmeyin hic bir sekilde zehirlenme olmaz cunku kuru sampuandir o yaladikca orasi temizlenir