5 Aylik Bir Kedi Gunluk Gr Mama Yemeli?

Pablos

Kedim 5 aylik ve masallah fazla iştahli.yakin zamanda tarttim. 3kilo 400gr olmuş.Simdi mamayi olculu vermeye calisiyorum. 75 gr mamayi 3'e boluyorum.sabah ogle aksam veriyorum.Ama sanki yetmiyor kedime surekli pesimde miyavliyor.75 gr'mı 3 ogune boluncede koydugum mamalari aninda bitiriyor.ve mama kabi boş kaliyor artik.Gelip gidip mama kabina bakiyor.sonra miyavliyor.Ne yapmali? Mama olarak nd kitten kullaniyoruz.acaba daha light bir mamaya mi gecmeli?

6 CEVAP

Cook

Benim oğlum 8 aylık 4.5 kilo ama gayet fit.Kilosuna göre değil duruşuna göre karar verilir böyle durumlarda.Henüz yavru,öğünlü vermek için erken bence.Bırakın yesin egzersizini çoğaltın kilosu fazla geliyorsa gözünüze

ezgcn

Benim kedim 4 aylık biz de aynı soruyu veterinere sormuştuk bize o daha yavru olduğu için yiyebildiği kadar yemeli demişti

ezgcn

Benim kedim 4 aylık biz de aynı soruyu veterinere sormuştuk bize o daha yavru olduğu için yiyebildiği kadar yemeli demişti

Uzmo

Ben mamanin arkasinda ay ve kiloya gore ne kadar gerektigi yaziyo o kadar veriyorum

ma2

Kedinin yapısına göre sanırım benim iki kedimin biri koy önüne sınırsız yer diğer kedim kararında yer kalkar. Bana da veteriner istedigi kadar koyun dedi ama üç gün denedim
baktim biri yemiyor diğeri hababam yiyor aralarindaki kilo farkı 1kg şimdi :') Birinin rızkondan çalıyor diğerine yediriyorum sanırsın

selinlilaaa

benimki günlük 50 60 gr arası orijen yiyor 6 aylık fold