Kısırlaştırılmış/Kısırlaştırılmamış Kedi Maması

Duman14

Kısırlaştırılmış kediler için ayrı bir mama türü var peki bu mamaların diğerlerinden farkı nedir? Dhaa önce hiç almadım sokak kedileri için bir mama buldum sağlıklı ve ucuz ama kısırlaştırılmış yazıyor versem bir sorun olur mu?

10 CEVAP

Havanese_Siri

bir sorun olmaz bence sonuçta kısırlaştırılmış kedilerin de diğerlerinden yapı olarak bir farkı yok daha iyidir hatta

Duman14

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/reflex-sterilised-kisirlastirilmis-balikli-yetiskin-kedi-mamasi-15kg.html

Mama bu mamayı kendim ödeyeceğim için ucuz olmalıydı daha önce reflex kullandım ama hiç bunu kullanmamıştım sizce alayım mı boşu boşuna da para vermiş omak istemiyorum açıkcası

Kısa dönemde hiç bir şey değişmez ama en fazla 2-3 ay sonra üriner sorunlar ve kilo problemleri baş gösterebilir özellikle üriner sorunlar​ tehlikeli ve tedavisi oldukça güç olabiliyor. Kedimi 2 hafta önce kısırlaştırdım Profine Sterilisied kullanıyorum. Özellikle düşük magnezyum seviyesi ve kendi segmentinde en iyi içeriğe sahip olmasından dolayı aldım. Memnunum kedim severek yiyor.
Yıllarca normal mama kullanıp sorun olmayan da 2 ay sonra kedisinde taş oluşan da var. Riske atmak gereksiz fiyat olarak da bir fark yok zaten o yüzden uygun mamayı kullanmak en iyisi.

kediyildiz

Diyet mama tahilli mama verin kısır hayvanlar çabuk kilo alir

Duman14

Sokaktaki hayvanlar için soruyorum kısır değiller sorum şu kısır kedi maması versem zararı olur mu

Daha düşük besin seviyesine sahip o kadar başka bir sorun olucağını sanmıyorum.

Duman14

Peki linkini attığım mama hakkında ne düşünüyorsunuz maddi olarak kendim ödeyeceğim için pahalı seçemedim gönül isterki hepsini kaliteli beslim ama maalesef bir inceleseniz olur mu

Reflex yerine bonacibo almanızı tavsiye ederim reflex yeterince kalitesiz bir mama bonacibo da her ne kadar iyi olmasa da o fiyat segmentinde iyi bir tercih

kediyildiz

Zararı oaz