Sokak Kedisi Tırnak

Roza23

Sokaktan aldığım kediyi veterinere götürürken tırnağını benim tırnağımın oraya taktı ve parmağım kanadı. İki saat sonra da resimdeki gibi kızardı ve hafif ağrı var. Enfeksiyon kapmış olabilir miyim? Sağlık ocağı da kapalı şu an gidemem. Ne yapabilirim

3 CEVAP

Betullsusam

Bölgeyi soğuk suyla ve sabunla yıkayın iyice temizleyin daha sonra antiseptik bir krem sürün, o bölgeyi yara bandı yardımıyla kapatın. Kızarma var kastalıklı bi kedi olabilir tırnak attığı bölgeyi gözlemle şişme de olursa kesinlikle bi sorun vardır demektir. Hemen gitmen gerek öyle bi durumda. Sen şu anlık dediklerimi yap gidebildiğin zamanda da daha fazla beklemeden git bi baktır doktora.

Betullsusam

Rica ederim (:

Roza23

Çok çok teşekkür ederim. Çok işime yaradı